9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 5 Грудня, 2023

В Україні почнуть масштабну модернізацію прикордонної інфраструктури

Міністерству інфраструктури України надані повноваження щодо будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних пунктів пропуску через державний кордон. Буде проведено модернізацію прикордонної інфраструктури.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Відповідне рішення було ухвалено урядом засіданні у четвер, 10 лютого.

Завдяки ухваленню цього рішення, Мінінфраструктури, як профільний орган, займатиметься розвитком інфраструктури в пунктах пропуску через державний кордон, незалежно від видів транспорту.

“Це рішення дає старт модернізації прикордонної інфраструктури, а саме міжнародних автомобільних пунктів пропуску. Зокрема, “Ягодин – Дорогуськ”, “Ужгород – Вишне-Німецьке” та “Чоп – Захонь”. Наш флагманський проєкт – модернізація та розвиток МАВП “Ягодин – Дорогуськ”. Через нього здійснюється 40% усіх автомобільних вантажоперевезень в Україні. Модернізація пунктів пропуску, підвищення їхньої пропускної спроможності – частина зобов’язань України в рамках домовленостей з нашими західними сусідами, зокрема Польщею. Будуть налагоджені процеси модернізації автомобільних пунктів пропуску, створено комфортний простір для користувачів та, нарешті, вирішено проблему з чергами на українському кордоні”, – зазначив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

blank

На сьогодні в Україні функціонують 100 пунктів пропуску для автомобільного сполучення, включаючи міжнародні, міждержавні та місцеві. З них, відповідно до міжнародних договорів, функціонують 74 міжнародні та міждержавні пункти пропуску для автомобільного сполучення, з яких повністю необладнаними (непобудованими) залишаються 33.

Ще близько 20 пунктів пропуску, збудованих за радянських часів, потребують суттєвої реконструкції як застарілі та не відповідальні сучасним вимогам.

Зазначається, що досягнуті міжнародні домовленості з європейськими країнами вимагають від України впровадження змін, які б сприяли поліпшенню ситуації на кордоні й забезпечили б модернізацію відповідної інфраструктури.

Останні новини:

Зараз читають