9.5 C
Alba Iulia
Субота, 22 Січня, 2022

В Україні побудують першу автомобільну дорогу з використанням золошлаків вугільних ТЕС

До кінця поточного року у Львівській області планують побудувати ділянку автомобільної дороги з використанням золошлаків – відходів вугільних ТЕС

Протяжність експерементальної дороги складе 1 км – вона з’єднає кілька сільських населених пунктів. Про це розповів регіональний менеджер з КСВ ДТЕК Енерго, Петро Курляк.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на ЦТС

Компанія ДТЕК реалізує пілотний проект з будівництва ділянки дороги з застосуванням золошлакових матеріалів. Для вибору пілотного проекту з самого початку було кілька пропозицій і навколо них було багато суперечок. У підсумку, затвердили ділянку дороги, що проходить через чотири села у Львівській області – Перекалки-Рогалі- станція Добротвір-Матяші протяжністю 1 км, – повідомив П. Курляк

Згідно з підрахунками, в Україні утворюється близько 7,5 млн золошлакових відходів на рік. З них 6 млн т генерує ДТЕК. В Європейських країнах відсоток утилізації золошлакових відходів становить близько 92%, в США – 41%, Індії – 50%, Китаї – 65%. Показник, якого вдалося досягти ДТЕК на одній з ТЕС – 43%.

Використання золошлаків значно знижує собівартість виробництва будматеріалів та будівництва доріг. У світовій практиці шлакові відходи використовували при будівництві швидкісної дороги Ейзенхауер в Чикаго й Ересуннського моста між Данією і Швецією.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають