9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Березня, 2023

В Україні під загрозою демонтажу опинилася ділянка вузькоколійної залізниці Гайворон – Голованівськ

Вузькоколійка Гайворон-Голованівськ до цього залишалася майже єдиною працюючою (разом з вузькоколійною дорогою Антонівка-Зарічне) вузькоколійною дорогою в Україні. І ось зараз ділянка постала перед загрозою повного демонтажу.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на “Пасажирський транспорт”.

Необхідно зазначити зо поїзди на ділянці перестали курсувати ще з минулого року, а нещодавно працівники станції Гайворон вже отримали від керівництва вказівку на демонтаж ділянки вузькоколійної лінії довжиною 52 км від Гайворона до Голованівська. Витрати на утримання даної лінії, починаючи від утримання шляхів до оплати комунальних послуг та зарплати персоналу на проміжних станціях протягом 2018-го року склали 9,3 мільйона гривень, а від продажу квитків на цій ділянці було виручено лише 8,5 тисячі гривень. Такі низькі показники сталися перш за все через незручний розклад маршруту. Рух вантажних потягів по вузькоколійній залізниці припинився ще на початку 1990-х рр. через брак швидкості, так і через те, що цей маршрут майже повністю дублює лінію між Гайвороном та Голованівським ширококолійної залізниці.

Необхідно розуміти, що вузькоколійна залізниця, звичайно, не зможе конкурувати з вантажними та пасажирськими перевезеннями із ширококолійною залізницею, або автотранспортом, проте є доволі привабливим об’єктом для зеленого туризму та має соціальне значення. На нашу думку (ред.) лінію доцільно було б не демонтувати, а вивести із складу “Одеської залізниці” та продати приватним інвесторам, або віддати територіальним громадам. Ще одним варіантом може бути створення на базі всіх уцілілих вузькоколійних залізниць в Україні окремої залізничної компанії у формі акціонерного товариства, орієнтованої, перш за все на місцеві приміські та туристичні перевезення.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають