9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

В Україні може з’явитися перша приватна залізниця

В Україні може з’явитися перша приватна залізниця між Одесою з Києвом 1 кілометр якої буде коштувати 30 мільйонів гривень

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на abc.news.

В Україні може з’явитися перша приватна залізниця напрямком Київ-Одеса. Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян в ході форуму “Інфраструктурний день” в Європейській бізнес асоціації, коментуючи можливі моделі фінансування проекту будівництва євроколії Київ-Одеса.

“Це може бути ДПП (державно-приватне партнерство) “Укрзалізниці” з інвестором і експлуатація євроколії і вагонів на паритетних засадах. Або це може бути альтернативна, паралельна приватна залізниця на 49 або 99 років, яку буде експлуатувати приватна компанія … це буде величезна конкуренція з авіасполученням, тому як буде потяг, який доїжджає з Києва до Одеси за дві години, можна встановити вартість квитка в 500-700 гривень і поїзд буде заповнений “, – заявив Омелян.

За даними Мінінфраструктури, вартість 1 км будівництва євроколії Київ-Одеса складе близько 30 млн грн.

“По швидкісному шляху, євроколії … Перший відрізок шляху – це Київ-Одеса. Базова ціна, від якої ми відштовхуємося – це близько 30 млн грн з електрифікацією за 1 км. Грубо кажучи, 1 млн євро”, – зазначив Омелян.

Він нагадав, що в Польщі 1 км побудованої євроколії з електрифікацією і з підстанціями коштує до 3 млн євро.

“Ми виходимо з простої цифри. У нас є державна дорога першої категорії, яка з’єднує Київ з Одесою. Уздовж цієї дороги є державна земля … Будувати будуть уздовж цієї траси. На ділянках землі є перепади висот, тому, в окремих випадках, потрібно буде “йти” естакадами, що здорожує роботи “, – розповів Омелян.

Міністр зазначив, що загальна вартість будівництва євроколії Київ-Одеса, виходячи з протяжності шляху, складе від 500 до 800 млн євро.

Говорячи про рухомий склад, Омелян повідомив, що він буде коштувати 20-30 млн євро.

“Зараз в середньому купити пасажирський потяг можна за близько 10 млн євро в залежності від виробника, кількості вагонів і вимог. Щоб повністю забезпечити подвійне курсування, потрібно 3-4 поїзда, цього буде достатньо”, – зазначив міністр інфраструктури.

Він нагадав, що це буде не тільки пасажирський швидкісний рух, але і вантажний.

“У нас швидкісні вантажні перевезення просто відсутні. Якщо ми побудуємо такий ж/д “Go Highway”, який буде йти через Київ, потім на Львів і на Польщу, то по цій євроколії контейнер умовно буде проїжджати по території України за 10-15 годин”, – уточнив Омелян.

Останні новини:

Зараз читають