9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

В Україні мають намір встановити SOS-станції для екстреного зв’язку при надзвичайній ситуації на дорозі

На українських трасах планують облаштувати так звані SOS-станції – засоби екстреного зв’язку при надзвичайній ситуації на дорозі.

Про це на своїй сторінці на Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе, передає 24канал.

Ми змінюємо життя людей на краще, тому оновлюємо ДБН, зокрема, вивчаємо можливість проектування на українських трасах SOS-станцій – засобів екстреного зв’язку при надзвичайній ситуації на дорозі, – написав він.

За словами Парцхаладзе, облаштування доріг спеціальними засобами екстреного зв’язку – це безпека та зручність виклику необхідної допомоги. Крім того, на станції може знаходитись й аптечка екстреного призначення.

Ми аналізуємо зарубіжний досвід, зокрема європейський. Ідеальний варіант – так звані “emergency бокси”, які обладнані кнопками виклику допомоги (диспетчерської служби), спеціальними камерами, а також окремим боксом з першою лікарською допомогою, – підкреслив заступник міністра.

Він додав, що у Європі такі станції розташовуються уздовж трас, відстань між ними від 500 метрів до 2 кілометрів. Наші очікування, щоб орієнтовний час очікування приїзду екстреної допомоги (медичної чи поліції) складав до 30 хвилин, а технічної допомоги – до 1 години.

Також Парцхаладзе проінформував, що Мінрегіон разом з Міністерством охорони здоров’я України та ДСНС України працює над реалізацією проекту створення Центрів безпеки в громадах для надання своєчасної допомоги при пожежі чи інших надзвичайних ситуаціях. Вони будуть об’єднувати пожежну та екстрену медичну допомогу, поліцейський пункт і єдину диспетчерську для координації дій.

Останні новини:

Зараз читають