9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

В Україні дозволили приватні локомотиви на залізниці — вже є зацікавлені сторони

Уряд України прийняв постанову “Про реалізацію пілотного проекту щодо допуску приватних локомотивів до роботи на окремих маршрутах на залізничних шляхах загального користування”. Умови проведення пілотного проекту, ділянки залізничної інфраструктури загального користування та учасників визначатиме Міністерство інфраструктури.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

У Міністерстві зазначили, що вже мають пропозиції від компаній на участь в пілотному проекті, а представники бізнесу висловили готовність закупити необхідний рухомий склад і провести навчання машиністів.

Допуск приватної тяги до роботи дозволить частково вирішити питання дефіциту тягового рухомого складу” Укрзалізниці “і протестувати функціонування ринку залізничних перевезень в умовах роботи декількох залізничних перевізників, – прокоментував Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Результати пілотного проекту будуть враховані при розробці підзаконних актів для імплементації положень нового закону про залізничний транспорт. Конкретні терміни початку реалізації пілота не називаються.

Нагадаємо, в “Укрзалізниці” заявили, що компанія підтримує лібералізацію ринку тяги. Так, одним з учасників пілота може стати Ferrexpo, за оцінками якої для приватної тяги на маршрутах перевезення окатишів в порт “Південний”, компанії знадобиться 10-12 потужних локомотивів.

Також раніше в холдингу ДТЕК пропонували реалізувати експеримент по впровадженню приватної залізничної тяги на 69-кілометровій ділянці між Запорізькою ТЕС і станцією Таврійський. Для цих цілей компанія вже отримала перший локомотив.

Хотіла б реалізувати пілотний проект з перевезення вугілля з Павлоградської ЦЗФ й компанія “Лемтранс”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають