В Україні дороги ремонтуватимуть за новітньою технологією Т-бетон

20492
 • Керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак пропонує запустити Національну програму відновлення доріг територіального значення Т-бетон. Полягатиме вона у застосуванні нової для нашої країни технології укладання укочуваного бетону. Про це він заявив під час виступу на 8th International Conference UkrCemFor 2019.

  При будівництві та ремонті місцевих доріг в Європі наразі активно застосовують технологію укочуваного бетону, пояснив Новак.

  “Ця технологія може стати основою відновлення доріг територіального значення в Україні.

  Поверхня з такого бетону — це компроміс, який поєднує переваги технології асфальтобетону (спосіб загустіння, швидкість введення в експлуатацію) та технологій звичайного цементобетону (міцність, відсутність колійності).

  Основні переваги застосування такої технології: 

  • Поверхні з такого бетону можна укласти швидше, ніж із звичайного бетону
  • Вони мають менший відсоток цементу порівняно із звичайним бетоном, не потребують арматури, що зменшує час виконання робіт та вартість інвестиції.
  • При укладанні застосовується звичайна техніка
  • На цих поверхнях значно швидше допускається рух автомобілів. Вже після 24 годин можна відкривати рух.
  • Міцність та довговічність укочуваного бетону прирівнюється до поверхні звичайного бетону.
  • Такі поверхні мають високу морозостійкість.

  На півночі Польщі (в Поморському та Західнопоморському воєводстві) зреалізовано близько 10 відрізків доріг такого типу із застосуванням катка для асфальтобетону” – йдеться в дописі.

  Завдяки використанню технології укочуваного бетону та додаткового фінансування в Україні за 3 роки можна буде повністю вирішити питання відновлення доріг територіального значення.


  Про допомогу проекту

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here