9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

В “Укравтодорі” мають намір повністю оновити трасу Київ — Одеса за два роки

“Укравтодор” у 2020-2021 роках планує повністю оновити трасу М-05 Київ — Одеса.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Траса М-05 – один з пріоритетних проєктів “Укравтодору” на 2020-2021 роки. Йдеться про системне оновлення дороги по всій протяжності, і це не тільки проєктування та капітальний ремонт, але і розвиток придорожньої інфраструктури, установка майданчиків Weigh-in- Motion і ряд заходів безпеки”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що в Київській та Черкаській областях у поточному році буде відремонтовано суцільну ділянку дороги у 25 км.

“Відремонтовані 25 км дороги наблизили нас до мети на 2021 рік — провести капітальний ремонт М-05 на всій протяжності. Для цього ми проєктуємо ділянки в трьох областях. Незабаром очікуємо початку робіт на 40 км дороги в Київській області, це останній неідеальна ділянка дороги в області”, – зазначив глава “Укравтодору” Олександр Кубрак.

Також за словами Кубракова, держагентство планує повністю відмовитися від лівих поворотів на трасах міжнародного значення. Крім того, на Одеській трасі у цьому році буде побудовано дві розв’язки — в районі Чабанів та Віти Поштової, будівництво реалізується в рамках спільного проєкту з ЄБРР і ЄІБ. Також у 2020 році планується відремонтувати правий проїзд мосту на Хаджибейському лимані (445 км) і відкрити по ньому рух автотранспорту.

Як повідомили в держагентстві, в планах запуск довгострокових контрактів на утримання М-05 (український аналог контрактів OPRC).

“Згідно із законом України такі контракт можуть укладатися на строк до 7 років, поки найбільш поширені 1 і 2-річні контракти. На сьогодні в Україні є тільки один довгостроковий контракт з утримання доріг — у Львівській області, в рамках пілотного проєкту ЄБРР і ЄІБ”, – додали в “Укравтодорі”.

Відзначається, що сьогодні дорога М-05 Київ — Одеса — це найпопулярніший туристичний маршрут, що веде до Чорноморського узбережжя, який є частиною міжнародного транспортного коридору Е95 Гельсінкі — Київ — Одеса — Димитровград — Александруполіс і проходить через Київську, Черкаську, Кіровоградську, Миколаївську та Одеську області. Загальна протяжність траси – 504,6 км, а побудована вона ще в 50-60-х роках минулого століття.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають