9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Лютого, 2023

В Україні введуть автоматичний моніторинг тиску у водопровідних мережах

Новими змінами до ДБН вводиться можливість проведення автоматичного моніторингу тиску в системах холодного і гарячого водопостачання.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу Мінрегіону.

Такі зміни дозволять оперативніше виявляти можливі аварійні та інші ситуації на водопроводах і вчасно реагувати на них. Згідно зі змінами до ДБН, датчики тиску з передачею інформації на пункт диспетчеризації рекомендується встановлювати між засобом обліку води та наступним (за напрямком руху води) запірним пристроєм, а також на вводі водопроводу.

Донедавна у будівельних нормах щодо водопроводу та каналізації не містилося жодних сучасних рішень для швидкого та оперативного виявлення можливих аварій на водопроводах. І це у 21 сторіччі. Звичайно, це могло призводити до невчасно виявлених поломок. І як наслідок — проблеми з водопостачанням. Тому під час оновлення ДБН ми прописали рекомендацію встановлювати прилади вимірювання тиску води, щоб ця інформація оперативно передавалася на диспетчерський пункт. Це дозволить постійно моніторити ситуацію і швидше виявляти несправності, — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

Також у нових ДБН містяться норми щодо підвищення пожежної безпеки водопроводів, а також покращення роботи каналізації за рахунок встановлення спеціальних пристроїв.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають