9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 15 Червня, 2021

В Одеській області створять близько 80 громад

 • Адміністративно-«децентралізаційна» реформа виходить на фінішну пряму в Одеській області. Уже завтра в Кабмін передадуть перспективний план формування об’єднаних громад, який був розроблений ОДА і кілька тижнів обговорювалося і перекроювався на консультаційних зустрічах з представниками органів місцевого самоврядування.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Думська.

  Згідно з ним, Одеса таки залишиться у поважній самоті, в нинішніх кордонах. Втім, точно поки нічого не відомо: остаточний варіант до затвердження урядом жителям області не покажуть.

  Попередні параметри плану такі. Об’єднаних територіальних громад буде близько 80. Зараз в регіоні їх 33. Проблемними так чи інакше залишаються півтора десятка ОТГ, каже директор обласного департаменту економічної політики та стратегічного планування Дмитро Радулов. Так, наприклад, Теплодар хоче бути або центром громади, або залишитися самостійною одиницею. Однак це неможливо, стверджують в ОДА і Кабміні. Мовляв, просто себе не прогодує: дотацій то не буде. У перспективному плані Теплодар стане частиною Біляївської ОТГ, втративши статус міста обласного значення. Теплодарівці, ясна річ, обурюються, але вони занадто довго тягнули з об’єднанням. Тепер доведеться приєднатися до вже існуючої ОТГ.

  Не все гаразд і в Білгород-Днесторвському районі. Так, на консультацію до обласної державної адміністрації прийшли представники Затоки і Кароліно-Бугазу, які жити один без одного не можуть і хочуть створити ОТГ. У проєкті перспективного плану є два варіанти розвитку подій. В одному з них Затока стає частиною Шабської громади, хоча цього не хочуть ні там, ні там. Ускладнюють ситуацію і чисто бюрократичні моменти. Затокська сільрада — частина Білгород-Дністровської міської ради. З одного боку, раз все одно проходить адміністративна реформа, чому б це не переглянути, пояснює Дмитро Радулов. Однак, за його словами, Затоці та Кароліно-Бугазу все ж не варто було б об’єднуватися: занадто маленькі територія і населення. Правда, хороші економічні показники можуть ці недоліки і переважити.

  Остаточного рішення знову ж таки ще немає. Останнє слово за урядом: ОДА розробляє документ, а Кабмін розглядає і коригує. І, найголовніше, стверджує цей перспективний план. Дмитро Радулов підкреслює: «Позиція Міністерства розвитку громад і територій така — Одеська область сьогодні одна з найскладніших».

  Найбільше проблем у цій самій проблемній області — на півдні. Це пов’язано з багатьма факторами, в тому числі й з тим, що в той час, коли на півночі і в центрі вже з’являлися перші об’єднані громади, в Бессарабії реформою займатися не бажали.

  У первинному проєкті плану в Арцизькому районі було дві громади — Теплицька і Арцизька. Однак на консультації запропонували створити ще дві. Новоіванівську майже відразу розкритикували за нежиттєздатність, а ось у Павлівської є шанси. Зрештою, більшість присутніх — а це представники сіл району — хотіли або залишити все як є, або приєднатися до Арцизької ОТГ. Причина проста — нерозвинена інфраструктура. Майже всі їздять лікуватися і народжувати саме туди.

  «У селах немає навіть банкоматів. І це нормально, якщо люди хочуть в райцентр, куди вони їздили все своє життя. Кам’янка, Холмське, Виноградівка, ми хочемо в Арцизькому громаду, почуйте нашу думку», – заявила, звертаючись до головуючого віцегубернатора В’ячеслава Овєчкіна, глава Кам’янської сільської ради Ольга Рибак.

  А ось до Одеси не захотів приєднатися жоден населений пункт. Обласний центр може врятувати … агломерація. Відповідний законопроєкт внесли в парламент ще в грудні минулого року. І сьогодні він вже готовий до розгляду в сесійній залі.

  Документ передбачає, що агломерація може утворюватися на території, спільне постійне населення якої перевищує 200 000 осіб. Для управління агломерацією утворюється її рада, яка займатиметься громадським транспортом, ремонтом доріг, містобудуванням, поводженням з відходами, водопостачанням і водовідведенням. Одеса цілком може стати центром такої агломерації, до складу якої увійдуть, окрім неї, не менше 26 навколишніх сіл, а то і Південний з Чорноморськом.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  КБ «ЛУЧ» представило макет модернізованого зенітно-ракетного комплексу ближньої дії «Стріла-10 «Луч»

  КБ «ЛУЧ» презентувало на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» модернізований зенітний ракетний комплекс ближньої дії «Стріла-10...

  У Києві представили бронеавтомобілі «Новатор» з ударним БПЛА та бойовим модулем (фото)

  Компанія «Українська бронетехніка» продемонструвала на виставці «Зброя та безпека - 2021» дві нові версії спеціального броньованого авто «Новатор». На базі українського бронеавтомобіля...

  Представлено дизайн нового зенітно-ракетного комплексу від КБ «ЛУЧ»

  Державне Київське конструкторське бюро «ЛУЧ» на міжнародній зброярській виставці «Зброя та Безпека - 2021» представило макет зенітно-ракетного комплексу середньої дальності, над яким...

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану авіаційну ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури для Харкова.

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового виготовлення металевих виробів заданої форми...

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією НВО "Небо України".

  Зараз читають

  Розробку нового позашляховика для української армії продовжать п’ять приватних компаній

  Дослідно-конструкторські роботи за темою легкового автомобіля підвищеної прохідності для Збройних сил України погодилися продовжити п’ять приватних компаній.

  «Авіалінії Антонова» доставили з Польщі на Філіппіни п’ять гелікоптерів Black Hawk

  «Авіалінії Антонова» літаком Ан-124 «Руслан» доставили до Філіппін п’ять багатоцільових гелікоптерів Sikorsky S-70i Black Hawk з підприємства...

  У виробництво кормів та перероблювання сої в Україні інвестують $20 мільйонів

  Інвестиційний фонд Diligent Capital Partners (DCP) та нідерландський банк розвитку FMO уклали угоду про інвестицію у 20...

  У параді до Дня Незалежності України візьмуть участь літаки країн-партнерів

  У параді з нагоди 30-ї річниці відновлення Незалежності України візьмуть участь літаки країн-партнерів.Передає Національний...