9.5 C
Alba Iulia
Субота, 15 Травня, 2021

В Одесі починають закупівлі електробусів особливо великої місткості

 • Перший проєкт закупівлі електробусів в Одесі було розглянуто та схвалено сьогодні, 26 січня, на засіданні депутатської комісії міської ради з житлово-комунального господарства.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Пасажирський транспорт.

  Мова йде про закупівлю, для початку, п’яти електробусів особливо великої місткості – до 150 осіб. Це повинні бути зчленовані “двосекційні” машини. Передбачається, що вони зможуть за 4-5 хвилин підзаряджатися – після чого слідувати на акумуляторах на відстань до 20 кілометрів. Такий час підзарядки й запас ходу передбачає використання технології суперконденсаторів, яку зараз застосовують як раз на серійних електробусах виробництва “Белкоммунмаш”, які випускаються в “одиночній” та “зчленованій” версіях. Такий запас ходу цілком достатній для пробігу в одну сторону, наприклад, від залізничного вокзалу до вулиці Паустовського (близько 15 кілометрів) з подальшою підзарядкою на кінцевій.

  Зазначимо, що подібні електробуси в зчленованій модифікації “БКМ-Е433 Vitovt Max Electro” в Мінську експлуатується вже у кількості 48 одиниць, а також організована їх ліцензійна збірка з локалізацією виробництва в Молдові.

  Однак, говорити про точні технічні характеристики закуповуваних електробусів можна буде тільки після опублікування тендерної документації або договору лізингу. Тип таких електробусів може змінитися – аж до того, що це можуть бути електробуси з класичними акумуляторами або ж тролейбуси з автономним ходом від акумуляторів.

  Закуповувати їх припускають, в якості першої партії у кількості п’яти одиниць у поточному році. Для першого внеску фінансування закупівлі передбачається виділити 30 мільйонів гривень з міського бюджету. В цілому, закупівля буде оформлена в кредит або лізинг. Орієнтовна вартість одного зчленованого електробуса згаданої моделі “БКМ-Е433 Vitovt Max Electro” на основі досвіду їх закупівель у Мінську, участі у виставках і дослідної експлуатації в різних містах становить 450-500 тисяч доларів. Таким чином, згаданий перший внесок складе близько 40% вартості партії з п’яти одиниць.

  Запустити такі електробуси планують на маршрут в сторону селища Котовського – швидше за все, по вулиці Семена Палія (колишньої Дніпропетровській дорозі) – однієї з двох основних магістралей житлового масиву, яка, на відміну від проспекту Добровольського, не має трамвайної лінії.

  Також в КП “Одесміськелектротранс” підтвердили раніше озвучені плани переобладнання наявних 47 тролейбусів “БКМ-321”. Замість дизель-генераторної установки потужністю 90 кіловатів, призначеної для автономного ходу в аварійних умовах на малій швидкості, вони отримають комплект акумуляторів та іншого електрообладнання, який доведе їх до стандарту “БКМ-321.D”. Це модель даного тролейбуса, яка від акумуляторів має автономний хід в 15-20 кілометрів, а заряджатися може прямо під час руху з підключенням до тролейбусної контактної мережі.

  Такі переобладнані тролейбуси можуть бути задіяні як на маршруті по вулиці Балківській, так і на будь-яких інших маршрутах.

  Було обговорено і продовження переобладнання в машини з автономним ходом (“електробуси з динамічною підзарядкою”) 4 наявних тролейбусів “Шкода-21тр” – за зразком уже зробленої ще у 2018 році першої машини.

  Крім цього, на депутатської комісії було погоджено проєкт збільшення статутного капіталу КП “Одесміськелектротранс” на 45 мільйонів гривень для полегшення кредитних зобов’язань підприємства. Також були озвучені пропозиції щодо подальшого планування закупівель нового рухомого складу електротранспорту, які будуть, очевидно, включені вже до складу нової програми розвитку електротранспорту Одеси на три-чотири роки, починаючи з 2022 року. Таку програму прийматимуть в цьому році, оскільки зараз завершується нині діюча програма на 2019-2021 роки.

  На додаток до озвучених планів, Одеса бере участь в програмі “Міський громадський транспорт” за кредити Європейського інвестиційного банку – з проєктом закупівлі 30 електробусів.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Державі повернули землі Уманського військового аеродрому

  Ділянка військового аеродрому в Умані у Черкаській області площею 500 га внесена до реєстру і таким чином...

  Два патрульні катери типу Island відправлять із США в Україну до кінця місяця

  Два патрульних катери «Суми» та «Фастів» типу Island відправлять зі США в Україну до кінця цього місяця.Про це...

  “Укрзалізниця” побудує стаціонарну тягову підстанцію в Ковелі

  На станції Ковель незабаром "Укрзалізниця" планує почати будівництво стаціонарної тягової підстанції. Вже завершені проєктні роботи, найближчим часом очікується підписання договору на проведення...

  “Укравтодор” спільно з ЄБРР запускають проєкт розвитку інфраструктури для електротранспорту

  "Укравтодор" спільно з ЄБРР розпочинає проєкт розвитку інфраструктури для електротранспорту. Так, 29 квітня, була проведена зустріч з розробки Плану дій з розвитку...

  У Туреччині готують нові ударні безпілотники Bayraktar TB2 для України (відео)

  У Туреччині для України готують до передачі нові ударні середньовисотні безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2.Про це йдеться у сюжеті ТСН,...

  В Україні спростили систему підготовки та дипломування моряків

  Міністерство юстиції України зареєструвало затверджений Міністерством інфраструктури України наказ від 6 квітня 2021 року №201 "Про внесення змін до нормативно-правових актів Міністерства...

  Міжнародна служба замовлення таксі Bolt починає працювати у Чернівцях

  Міжнародна платформа для замовлення поїздок Bolt оголосила про запуск сервісу в Чернівцях.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Крюківський вагонобудівний завод з початку року отримав 72 мільйони гривень збитків

  ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" в січні-березні 2021 року отримало чистий збиток у розмірі 72,12 мільйона гривень, тоді як за аналогічний період 2020...

  Зараз читають

  В Україні спростили систему підготовки та дипломування моряків

  Міністерство юстиції України зареєструвало затверджений Міністерством інфраструктури України наказ від 6 квітня 2021 року №201 "Про внесення...

  В Україні працюють над створенням центру з підготовки фахівців аерокосмічного напрямку

  В Україні мають намір створити Мережевий науково-навчальний центр з підготовки фахівців аерокосмічного напрямку.Передає Національний...

  Два патрульні катери типу Island відправлять із США в Україну до кінця місяця

  Два патрульних катери «Суми» та «Фастів» типу Island відправлять зі США в Україну до кінця цього місяця.

  Міжнародна служба замовлення таксі Bolt починає працювати у Чернівцях

  Міжнародна платформа для замовлення поїздок Bolt оголосила про запуск сервісу в Чернівцях.Передає Національний Промисловий...