9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 24 Жовтня, 2021

В Одесі починають закупівлі електробусів особливо великої місткості

 • Перший проєкт закупівлі електробусів в Одесі було розглянуто та схвалено сьогодні, 26 січня, на засіданні депутатської комісії міської ради з житлово-комунального господарства.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Пасажирський транспорт.

  Мова йде про закупівлю, для початку, п’яти електробусів особливо великої місткості – до 150 осіб. Це повинні бути зчленовані “двосекційні” машини. Передбачається, що вони зможуть за 4-5 хвилин підзаряджатися – після чого слідувати на акумуляторах на відстань до 20 кілометрів. Такий час підзарядки й запас ходу передбачає використання технології суперконденсаторів, яку зараз застосовують як раз на серійних електробусах виробництва “Белкоммунмаш”, які випускаються в “одиночній” та “зчленованій” версіях. Такий запас ходу цілком достатній для пробігу в одну сторону, наприклад, від залізничного вокзалу до вулиці Паустовського (близько 15 кілометрів) з подальшою підзарядкою на кінцевій.

  Зазначимо, що подібні електробуси в зчленованій модифікації “БКМ-Е433 Vitovt Max Electro” в Мінську експлуатується вже у кількості 48 одиниць, а також організована їх ліцензійна збірка з локалізацією виробництва в Молдові.

  Однак, говорити про точні технічні характеристики закуповуваних електробусів можна буде тільки після опублікування тендерної документації або договору лізингу. Тип таких електробусів може змінитися – аж до того, що це можуть бути електробуси з класичними акумуляторами або ж тролейбуси з автономним ходом від акумуляторів.

  Закуповувати їх припускають, в якості першої партії у кількості п’яти одиниць у поточному році. Для першого внеску фінансування закупівлі передбачається виділити 30 мільйонів гривень з міського бюджету. В цілому, закупівля буде оформлена в кредит або лізинг. Орієнтовна вартість одного зчленованого електробуса згаданої моделі “БКМ-Е433 Vitovt Max Electro” на основі досвіду їх закупівель у Мінську, участі у виставках і дослідної експлуатації в різних містах становить 450-500 тисяч доларів. Таким чином, згаданий перший внесок складе близько 40% вартості партії з п’яти одиниць.

  Запустити такі електробуси планують на маршрут в сторону селища Котовського – швидше за все, по вулиці Семена Палія (колишньої Дніпропетровській дорозі) – однієї з двох основних магістралей житлового масиву, яка, на відміну від проспекту Добровольського, не має трамвайної лінії.

  Також в КП “Одесміськелектротранс” підтвердили раніше озвучені плани переобладнання наявних 47 тролейбусів “БКМ-321”. Замість дизель-генераторної установки потужністю 90 кіловатів, призначеної для автономного ходу в аварійних умовах на малій швидкості, вони отримають комплект акумуляторів та іншого електрообладнання, який доведе їх до стандарту “БКМ-321.D”. Це модель даного тролейбуса, яка від акумуляторів має автономний хід в 15-20 кілометрів, а заряджатися може прямо під час руху з підключенням до тролейбусної контактної мережі.

  Такі переобладнані тролейбуси можуть бути задіяні як на маршруті по вулиці Балківській, так і на будь-яких інших маршрутах.

  Було обговорено і продовження переобладнання в машини з автономним ходом (“електробуси з динамічною підзарядкою”) 4 наявних тролейбусів “Шкода-21тр” – за зразком уже зробленої ще у 2018 році першої машини.

  Крім цього, на депутатської комісії було погоджено проєкт збільшення статутного капіталу КП “Одесміськелектротранс” на 45 мільйонів гривень для полегшення кредитних зобов’язань підприємства. Також були озвучені пропозиції щодо подальшого планування закупівель нового рухомого складу електротранспорту, які будуть, очевидно, включені вже до складу нової програми розвитку електротранспорту Одеси на три-чотири роки, починаючи з 2022 року. Таку програму прийматимуть в цьому році, оскільки зараз завершується нині діюча програма на 2019-2021 роки.

  На додаток до озвучених планів, Одеса бере участь в програмі “Міський громадський транспорт” за кредити Європейського інвестиційного банку – з проєктом закупівлі 30 електробусів.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Міноборони запроваджує сучасні підходи у розробці нового озброєння і техніки

  Міністерство оборони України оголосило про запровадження сучасних підходів у розробці нового озброєння, замість дослідно-конструкторських робіт, які тривають...

  Один з українських агрохолдингів планує збільшити експорт пшениці до Саудівської Аравії

  “Контінентал Фармерз Груп” планує вдвічі збільшити експорт пшениці до Саудівської Аравії.“Контінентал Фармерз Груп” багато експортує зерна в Китай,...

  ЮТЕМ-ЗМК виготовить металоконструкції для добудови аквапарку на Полтавщині

  Завод металоконструкцій і нестандартного обладнання ЮТЕМ-ЗМК підписав контракт на виробництво металоконструкцій для будівництва відкритого аквапарку в Полтавській області.

  В “Укрзалізниці” озвучили собівартість перевезення одного пасажира

  В середньому собівартість перевезення одного пасажира дальнього сполучення для "Укрзалізниці" може досягати 600 гривень, а в приміському - 80 гривень.

  На завершальний етап вийшло об’єднання Турбоатома та Електроважмашу

  Про це розповів виконувач обов'язків голови Харківської обласної адміністрації Олександр Скакун після наради у прем'єр-міністра, присвяченої новому харківському концерну «Українські енергетичні машини».

  У 2023 році може почати роботу Український кліматичний фонд

  Одне з головних завдань - заручитися підтримкою міжнародних фінансових організацій, які зможуть стати інвесторами.Про це передає Національний Промисловий Портал з...

  ВРУ ратифікувала угоду з ЄБРР щодо розвитку логістичної мережі Укрпошти

  Верховна Рада 21 жовтня ратифікувала гарантійну угоду "Проєкт розвитку АТ" Укрпошта ": Логістична мережа і Сільське відділення" між Україною та Європейським банком...

  На Донеччині планують побудувати содовий завод

  У Донецькій області планується створити нове виробництво кальцинованої соди в рамках проєкту індустріального хімічного парку "Слов'янський". Про це повідомляє пресслужба Донецької ОДА,...

  Зараз читають

  Витрати на виробництво сільгосппродукції в Україні збільшились на третину

  У січні-серпні 2021 року витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні виросли на 35,6%, у порівнянні з...

  Україна збільшила експорт феросплавів у вересні

  Українські підприємства у вересні 2021 наростили експорт феросплавів на 35,6% у порівнянні з відповідним місяцем 2020 року...

  На Сумщині відкрили новий елеваторний комплекс

  Компанія СТС ввела в експлуатацію першу чергу нового елеваторного комплексу в селі В'язове Сумської області.

  Кабмін передав ДП «УкрНДІспецсталь» Міністерств з питань стратегічних галузей промисловості.

  Кабінет Міністрів України передав цілісний майновий комплекс державного підприємства «Український науково-дослідний інститут спеціальних сталей, сплавів та феросплавів»...