9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Лютого, 2023

В Одесі модернізували Воронцовський маяк

В Одеському порту модернізували маяк, що був споруджений всередині минулого сторіччя.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Пасажирський транспорт.

Воронцовський маяк, який знаходиться на краю Карантинного молу, побудований в 1954 році. Це вже третій маяк на цьому місці — перший стаціонарний маяк був побудований в 1845 році з дерева. У 1863 році його замінили чавунною вежею, яку перебудували в 1888 році. Вона простояла до 1941 року. Другий маяк довелося знищити радянським військам, оскільки по ньому прицілювалися, ведучи вогонь по порту, румунські та німецькі артилеристи.

Як повідомили в Одеському районі Держгідрографії, Воронцовський маяк в Одеському морському порту модернізували вперше за його 65-річну історію. Маяк отримав новий світлооптичний апарат і додаткову лінзу для нього, чотири сонячні, дві акумуляторні й одну гальванічну батарею, що дозволить Воронцовському маяку працювати автономно. Крім того на маяку тепер функціонує новий сучасний блок моніторингу.

Як розповів начальник Держгідрографії Олекасандр Щипцов, також був проведений ремонт вежі та маячно-технічної споруди, проведено зміцнення підстави маяка, в якому було чимало тріщин і пустот. Після проведення ремонту Воронцовський маяк простоїть ще не один десяток років.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають