9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

В обхід “Кримського мосту”: в Україні запропонували зробити Крим островом або як зєднати Азовське море з Чорним (оновлено)

Україна може зробити окупований Росію Кримський півострів справжнім островом.

Суть проекту полягає в будівництві судноплавного Чорноморсько-Азовського каналу через Перекопський перешийок. Крім міркувань безпеки і оборони, така гідротехнічна споруда дозволить забезпечити також комерційне судноплавство між Чорним та Азовським морем, на якому знаходиться великий порт Маріуполь, зараз фактично блокований через контроль російських окупаційних військ над Керченською протокою.

Загальна протяжність фарватеру каналу складе близько 120 кілометрів через Перекоп, Чонгарській протоку, затоку Сиваш і Арабатську стрілку. При цьому безпосередньо земляні роботи будуть потрібні лише на 20 кілометрах. Передає genichesk.info.

На думку автора, доведеться не тільки викопати канал шириною в 100 метрів через Арабатську стрілку і Перекопський перешийок, а й істотно поглибити фарватер в Сиваші і Чонгарській протоці. Його підсумкова глибина для нормального судноплавства повинна скласти 10-15 метрів.

Оновлено: Раніше повідомлялось що відповідний проект розроблявся «Укргідропроектом» – в компанії повідомили редакції korrespondent.net що відношення до них цей проект не має.

Варто зазначити, що ідея створення Чорноморсько-Азовського каналу стала дуже актуальною особливо у травні 2018 року, коли морські порти Маріуполя та Берданська фактично залишилися заблокованими Керчинськім мостом.

Раніше на сайті президента України Петра Порошенка з’явилася петиція з пропозицією прорити канал між Азовським і Чорним морями, щоб забезпечити судноплавство в порти України. Автор петиції, розміщеній на президентському сайті, підкреслює, що даний крок посприяє створенню нових робочих місць, а довжина каналу буде не більше п’яти кілометрів.

«Керченський міст став перепоною для судноплавства України, Росія буде використовувати його як шантаж України, також не зможуть пройти наші військові кораблі до Маріуполя, а цим каналом ми розв’яжемо собі руки, відновляться пасажирські перевезення, вантажні, військові. Це буде прорив азово-чорноморських портів України, з’являться десятки тисяч робочих місць нових, запрацює інфраструктура портів і міст, а також забезпечимо себе від російської можливої ​​агресії через Крим», – аргументує автор петиції.

АвторGenichesk.info

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають