9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 21 Березня, 2023

В Івано-Франківську побудували довгоочікувану тролейбусну лінію на БАМ (фото)

В Івано-Франківську у кінці минулого року запустили нову тролейбусну лінію, яка з’єднала два мікрорайони, — Пасічну та БАМ. Новим маршрутом курсує тролейбус № 5.

Передає Промисловий Портал з посиланням на Суспільне.

Маршрут тролейбуса прокладено вулицями Тролейбусна, Галицька, Північний та Південний бульвари, Романа Гурика та Гетьмана Мазепи.

“Ми цього тролейбуса чекали дуже довго. Я живу в районі бульварів, й ми дуже раді. Загалом – це буде велика транспортна розв’язка. Ще хотілося б, щоб завершили будівництво моста і запустили ще одну транспортну магістраль”, — каже іванофранківець Богдан Сербин.

Відстань з Пасічної до БАМу тролейбус долає за 27 хвилин. На маршрут запустили п’ять тролейбусів.

blank
Тролейбусний маршрут №5, який курсує новою лінією на БАМ. Фото: Суспільне

Будували цю тролейбусну лінію 21 місяць. Вартість проєкту складає 3 млн євро. У заплановані півтора року не вклалися, адже підрядник — із Запоріжжя і були затримки із комплектуючими.

blank
Директор комунального підприємства “Електроавтотранс” Віталій Голутяк. Фото: Суспільне

Щодо доречності запуску нової тролейбусної лінії у час періодичних вимкнень електроенергії директор комунального підприємства “Електроавтотранс” Віталій Голутяк відповідає так:

“По-перше, ця тягова підстанція – вона енергоекономна, а, по-друге, ми скоротили кількість тролейбусів на маршрутах для того, щоб не вийти взагалі за межі того споживання, яке ми мали зараз. Тобто споживання електроенергії через запуск нової лінії ніяким чином не збільшиться”, — говорить директор.

blank
Тягова підстанція для нової тролейбусної лінії. Фото: Суспільне

Аби запустити цю лінію, спеціально будували для неї тягову підстанцію. Вона є повністю автоматизованою, енергоощадною, з елементами штучного інтелекту, каже гендиректор компанії, що будувала цей об’єкт, Дмитро Овсянікер.

“Винахід швидкодіючого вимикача. Це — українське ноу-хау і виробництво українське. І це — дійсно те, чим наша компанія пишається”, — розповідає Дмитро Овсянікер.

blank
Тягова підстанція для нової тролейбусної лінії. Фото: Суспільне

В Івано-Франківську і надалі розвиватимуть тролейбусну інфраструктуру, каже міський голова Руслан Марцінків. Також в планах — закупити дуобуси, які їздитимуть як на електриці, так і автономним ходом.

“У нас є погоджений проєкт Європейського банку інвестицій, який ми відтермінували. Мова йде про дуобуси, які з’єднали б пам’ятник Бандери і БАМ, тобто вулиці Довженка і Петлюри”, — говорить Руслан Марцінків.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають