9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

В Херсоні на заводі «Палада» на воду спустили новітній композитний док

Херсонський державний завод “Палада”, що входить до складу Державного концерну  “Укроборонпром”, спустив на воду новітній композитний автономний плавучий док вантажопідйомністю 7100 тон.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Укроборонпром.

Після спуску на воду фахівці заводу “Палада” проведуть весь цикл випробувань доку, після чого він пройде сертифікацію Американським бюро судноплавства, що стане першим випадком в історії суднобудування України та діяльності Бюро. І вже найближчим часом готовий док буде переданий замовнику – “Multimarine Shipyards Ltd”, яка планує експлуатувати док у порту Кіпру Лімасол.

Довжина стапель-палуби дока – 120 метрів, що перевищує довжину футбольного поля. Глибина занурення доку – 12,2 метри. Корпус виготовлений зі спеціального важкого морського суднобудівного бетону, а вежі – з суднобудівної сталі. Таке поєднання матеріалів дозволить власникам доку знизити експлуатаційні витрати в 2-2,5 рази у порівнянні з аналогічними сталевими доками.

Для створення доку херсонським суднобудівникам знадобилось трохи більше одного року – док був закладений у вересні 2016 року.

Останні новини:

Зараз читають