9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 20 Травня, 2022

В аеропорту Херсона на рік раніше завершать реконструкцію злітно-посадкової смуги

Основні роботи з реконструкції смуги в аеропорту Херсон для приймання важких літаків Boeing планують завершити до кінця 2021 року – на рік раніше за початковий термін.

Про це повідомили avianews.com у компанії “Автомагістраль-Південь”, передає Національний Промисловий Портал.

Станом на 19 грудня підрядник завершив усі основні роботи з асфальтування. Викласти новий асфальт залишилося лише на невеликих ділянках аеродрому, підтвердили виданню в пресслужбі херсонського летовища. Там наголосили, що на це може піти кілька днів.

Співробітники компанії “Автомагістраль-Південь” почали наносити розмітку на нове покриття смуги, а також ведуть роботи на смугах знепилювання – зонах по периметру смуги.

“Наступного року з нашого боку залишаться тільки роботи з благоустрою. Плануємо здати смугу для перевірки готовності на початку 2022 року”, – додав підрядник.

Компанія розпочала роботи у вересні 2021 року і мала виконати реконструкцію смуги у два етапи.

У рамках першого етапу до кінця 2021 року вона мала оновити покриття існуючої смуги довжиною 2500 метрів і розширити її з 42 до 45 метрів.

У рамках другого етапу до кінця 2022 року “Автомагістраль-Південь” мала подовжити смугу до 2600 метрів і розширити її до 60 метрів. Такі параметри дозволять Херсону приймати важкі літаки, як Boeing 767, які можуть літати на далекі відстані або перевозити понад 300 пасажирів на популярні курорти Єгипту та Туреччини.

Обидва етапи підрядник виконав на рік раніше – до кінця 2021 року. Загальна вартість робіт становить 440 млн грн, згідно з даними системи Prozorro.

Після того, як оновлену смугу приймуть у підрядника, почнуть встановлювати світлосигнальну систему. Вона потрібна, щоб приймати літаки в умовах поганої погоди або у темний час доби.

Після цього буде проведена сертифікація нової смуги. Цей процес може тривати кілька місяців. Таким чином, реально аеропорт Херсон може відновити приймання літаків не раніше літньої навігації 2022 року, яка почнеться в кінці березня.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають