9.5 C
Alba Iulia
Субота, 2 Грудня, 2023

Уряд побудує інфраструктуру для 25 індустріальних парків

Протягом найближчих років уряд планує побудувати інфраструктуру для створення не менш як 25 індустріальних парків, здатних забезпечити додатково понад 50 тисяч робочих місць і ще 150-200 тисяч — у суміжних галузях.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

«Мережа з не менш ніж 25-ти індустріальних парків створить понад 50 тисяч робочих місць. Це не враховуючи зайнятість людей у суміжних галузях. Йдеться про мультиплікатор в економіці. Адже одне робоче місце в індустріальному парку створює 3-4 робочих місця у суміжних секторах – будівництві, логістиці, консалтингу. Також важливо, щоб в індустріальних парках робили акцент на виготовленні товарів з високою доданою вартістю. У результаті такі майданчики вже в найближчій перспективі здатні будуть розкрити економічний, науковий та інвестиційний потенціал громад і стати своєрідним “щепленням” проти трудової міграції», – говорить міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський у жовтні підписав закон про внесення змін до Закону №4416-1 «Про індустріальні парки». Документ запроваджує фінансові, інфраструктурні та інституційні стимули для інвесторів в індустріальні парки.

Очікуються для розгляду у першому читанні законопроєкти №№ 5688 та 5689, які запровадять фіскальні стимули. Ідеться про звільнення від податку на прибуток резидентів індустріальних парків на 10 років за його реінвестування у розвиток, звільнення від оподаткування митом і ПДВ ввезення нового устаткування для власного використання, встановлення пільг з податку на нерухомість за рішенням громади.

Останні новини:

Зараз читають