9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Грудня, 2021

Уряд опрацьовує проєкт будівництва нової залізниці між Кам’янець-Подільським та Чернівцями

Уряд опрацьовує можливість будівництва 50 кілометрів нової залізниці, яка з’єднає Кам’янець-Подільський з Чернівцями.

Про такі плани повідомив заступник міністра фінансів Олександр Кава, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

За його словами, у Чернівецької області та її обласного центру дуже хороший туристичний потенціал, але вони відрізана від решти українських регіонів.

“Область знаходиться в транспортній блокаді – незважаючи на те, що відстань по прямій від Києва до Чернівців трохи більше 400 км, поїзд йде 12 годин, два рази заїжджаючи на територію Молдови”, – пояснив він.

“Якщо побудуємо нову ділянку залізниці Кам’янець-Подільський – Хотин – Чернівці та модернізуємо ділянку Кам’янець-Подільський – Хмельницький, то поїзд Київ-Чернівці буде доїжджати за шість годин”, – додав Кава.

Щодо початку робіт з будівництва цієї залізниці та бюджету, заступник міністра фінансів зазначив, що без проєктної документації складно говорити про точну суму, тим більше, що там складний рельєф і необхідно будувати міст через Дністер.

“На підготовку проєктної документації піде роки два і треба розуміти, що цей проєкт УЗ сама не потягне. Його будівництво має профінансувати держава”, – підкреслив Кава.

“Думаю, що його вартість буде близько 300 млн доларів. Швидше за все, цей проєкт буде фінансуватися за рахунок кредитної лінії однієї з міжнародних фінансових організацій. Пізніше кредит буде погашатися з держбюджету”, – підсумував він.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають