9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

Уряд готує транспортну революцію

Міністерство інфраструктури готує революційні зміни в області пасажирських перевезень. Про це під час зустрічі з журналістами заявив Володимир Омелян.

«Для багатьох з вас буде дивним, але в наших планах повністю відмовитися від сучасних українських маршруток. Стратегія передбачає перехід до комфортабельних неолайнерів», – сказав міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Планується повністю відмовитися від маршруток в їх нинішньому вигляді до 2030 року. Однак, є у відомстві й ті, хто не зовсім згоден з позицією міністра. Наприклад, глава комітету цифрової інфраструктури та зв’язку при Міністерстві інфраструктури Станіслав Гвоздиков у своєму блозі написав:

«Потрібно просто припинити переведення в готівку чорної готівки, експлуатацію автобусів без розкладів, роботу на маршруті без видачі проїзних документів, порушення ПДР і правил перевезення пасажирів, відхід від податків. Таким чином, система громадського транспорту економічно прийде до того, як вона працює в Європі: маршрутки зникнуть, їм на зміну прийдуть автобуси великої місткості, в тому числі та комерційних компаній», – упевнений експерт.

Гвоздиков вважає, що ситуацію можна покращити, якщо міська влада почне замовляти перевезення за фіксованим тарифом і заздалегідь відомим розкладом. Тоді всі транспортні компанії зможуть стати рівноправними учасниками конкурсу на маршрут.

Таким чином, маршрутки потрібно не забороняти, а зробити ринок перевезень невигідним для них і вигідним для тих, хто поставить на маршрути сучасний комфортабельний транспорт.

Останні новини:

Зараз читають