9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 9 Серпня, 2022

Уряд виділив 1 млрд грн на інтернетизацію шкіл

Уряд України інвестує 1 млрд грн в інтернетизацію та комп’ютеризацію українських шкіл. З них 700 млн грн буде спрямовано на забезпечення доступу до Інтернету, а ще 300 млн грн – на закупівлю комп’ютерів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу МОН.

Сьогодні, у 21-му столітті, у нас є школи, які взагалі не мають доступу до Інтернету. Наприклад, на Закарпатті 12,1% таких шкіл, а в Житомирській області – 19,3%. У нас у половині українських шкіл швидкість Інтернет-підключення становить менше 10Мбіт/с. Це означає, що там неможливо використовувати Інтернет для роботи з будь-яким освітнім контентом. Тому наше завдання – провести Інтернет у ті заклади, де доступу взагалі немає, – розповіла Міністр освіти й науки Лілія Гриневич.


Розподіл цих коштів відбуватиметься за визначеним заздалегідь алгоритмом, щоб уникнути зловживань. На придбання персональних комп’ютерів кошти спрямовуються пропорційно до частки учнів у ЗЗСО, які не мають таких комп’ютерів та частки учнів у ЗЗСО, в яких співвідношення кількості учнів на 1 персональний комп’ютер перевищує 10:1.

На придбання послуг з доступу до Інтернету кошти спрямовуватимуться до місцевих бюджетів пропорційно кількості закладів, які не мають доступу до Інтернету; пропорційно кількості опорних закладів та шкіл І-ІІІ, ІІ-ІІІ, ІІІ ступенів із кількістю учнів 100 та більше, які мають швидкість доступу до Інтернету менше 100 Мбіт/с; пропорційно кількості інших шкіл, які мають швидкість доступу до Інтернету менше 30 Мбіт/с.

Закупівля комп’ютерів здійснюватиметься на засадах співфінансування місцевих та центрального бюджетів. Придбання послуг з доступу до Інтернету для шкіл здійснюється з центрального бюджету, однак сплата абонентної плати за доступ до Інтернету здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають