9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 1 Грудня, 2022

“Укрзалізниця” закупить ще 40 нових тепловозів

“Укрзалізниця” має намір закупити ще 40 нових тепловозів, що закриє усю потребу компанії у такій техніці.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Про це під час форуму “Велике будівництво: нова залізниця” повідомив голова правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Камишин.

“Ми повинні капітально ремонтувати локомотиви, які у нас є, і маємо план із закупівлі 130 електровозів та 40 тепловозів (нових)”, – зазначив він.

Зазначимо, раніше директор Департаменту локомотивного господарства УЗ Сергій Павлов вже повідомляв, що компанія має намір закупити 40 дизельних локомотивів виробництва американської компанії Wabtec.

blank

Така кількість, на думку Павлова, повністю закриє потребу “Укрзалізниці” у цьому виді техніки.

“Локомотиви, які внаслідок оновлення вивільнятимуться на Одеській та Придніпровській залізницях, передамо на інші магістралі”, – повідомив тоді він.

При цьому у вересні 2021 року народний депутат Олексій Гончаренко повідомив, що Україна хоче залучити у США кредит на суму 10 млрд дол. для фінансування та постачання локомотивів General Electric. За словами нардепа, Україна звернулася до США за цим кредитом на період із 2021 по 2023 рік.

blank

Як відомо, нині УЗ експлуатує 30 тепловозів ТЕ33АС американської компанії GE Transportation (тепер – Wabtec).

Зазначимо, що меморандум про постачання 40 тепловозів (не рахуючи 30 поставлених) УЗ та GE Transportation підписали ще у грудні 2019 року. Усього ж підписаний у 2018 році рамковий контракт передбачає постачання в Україну 225 тепловозів GE серії Evolution до 2034 року.

Згідно з ним, вартість першої партії з 30 одиниць оцінювалася в 140 млн дол. (з ПДВ). Придбання здійснювалося на умовах фінансового лізингу через “Укрексімбанк” із гарантіями американського City Bank.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають