9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

“Укрзалізниця” вивчає можливість закупівлі потягів Stadler

“Укрзалізниця” вивчає можливість оновлення пасажирського рухомого складу із залученням іноземних виробників, зокрема швейцарських компаній.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Відзначається, що обговорювалася можливість закупівлі електропоїздів і дизель-поїздів та їх технічні характеристики з представниками компанії Stadler.

“Потяги цього виробника позитивно зарекомендували себе на широкій колії. Потяги виробництва цієї компанії успішно використовуються білоруською залізницею для організації міської електрички та регіональних перевезень. Ми зацікавлені у співпраці з Stadler, але приміські перевезення є для “Укрзалізниці” надто збитковими. Тому ми намагаємося прийти до європейської моделі придбання рухомого складу і пропонуємо органам державної влади розглянути фінансування за рахунок бюджетних коштів”, – повідомив в.о. голови правління “Укрзалізниці” Іван Юрик під час зустрічі з представниками бізнесу та виробників рухомого складу Швейцарської Конфедерації.

За словами Юрика, поїзди виробництва Stadler також можуть бути залучені в реалізації проєкту Kyiv City Express – міської електрички Києва.

“Важливим елементом в реалізації програми оновлення рухомого складу проєкту Kyiv City Express має стати участь в її фінансуванні місцевої влади Києва та державного бюджету, оскільки ця послуга надається населенню держави. Зараз ми ведемо переговори з усіма причетними органами державної влади, щоб якомога швидше запустити цей проєкт”, – підсумував він.

У зустрічі зі швейцарської сторони взяли участь представники посольства Швейцарії в Україні, Швейцарського федерального інституту технологій, керівники Optima Nexus, Stadler Rail, Axpo.

Зазначимо, українська сторона також обговорювала з компанією Stadler можливість модернізації залізничного рухомого складу.

Останні новини:

Зараз читають