9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

“Укрзалізниця” вивчає можливість будівництва залізничної гілки до Буковеля

В “Укрзалізниці” вивчають можливість будівництва нової залізничної гілки, яка вестиме до гірськолижного курорту Буковель.

Про це повідомив директор філії “Пасажирська компанія” УЗ Олександр Перцовський, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Одним із розглянутих варіантів є продовження залізниці від залізничної станції Татарів безпосередньо до курорту.

“Поки що це на рівні попереднього технічного обґрунтування. Вивчається, які траси можна прокласти, тому що рельєф там непростий, уздовж річки, точно необхідно буде будувати тунелі. Тобто ми говоримо про суттєві інвестиції. До речі, є зацікавлені у цьому приватні інвестори”, – повідомив Перцовський.

На запитання, яку суму може обійтися проєкт, топменеджер УЗ відповів, що інвестиції починаються від 1 млрд грн.

“Щоб говорити про бюджет, мають бути проведені геологічні, геодезичні дослідження з урахуванням усіх природоохоронних норм. Все це може в рази змінити суму”, – зазначив він.

Щодо термінів будівництва, то на нього піде не менше одного року з моменту ухвалення рішення. На тривалість проєкту в тому числі вплине те, чи дана ділянка буде електрифікуватися.

blank
Старий Бескидський тунель

Що стосується найближчого часу, найбільш реалістичним сценарієм Перцовський називає покращення інфраструктури існуючих залізничних станцій.

Зокрема, протягом найближчого року він анонсував рішення щодо комплексу робіт на станції Татарів: покращення вокзального комплексу, будівництво стоянки для автобусів, якими туристи добиратимуться безпосередньо до курорту, подовження та розширення платформи.

“Необхідно подовжити платформу, тому що за невеликими гірськими станціями є обмеження щодо кількості вагонів, які вони можуть приймати, не кажучи вже про те, що там вузький перон, який буде незручний для людей зі спортивним спорядженням”, – уточнив Перцовський.

blank
Фото: Maksym Kashenkov

“У найближчі рік-два ми попрацюємо над покращенням інфраструктури станцій (Татарів, Ясіня), щоб перетворити їх на пересадочні хаби, звідки туристи вирушатимуть безпосередньо на довколишні курорти (замість того, щоб їхати кілька годин з Івано-Франківська). Загалом є бачення того, що до туристичних місць потрібно діставатися поїздом. Є багато світових прикладів, де лижні курорти інтегровані із залізницею”, – підсумував глава “Пасажирської компанії” УЗ.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають