9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

“Укрзалізниця” розпочала електрифікацію залізниці від Ковеля до кордону з Польщею

“Укрзалізниця” розпочала роботи з електрифікації 94-кілометрового напрямку Ковель – Ізов – Держкордон, а основні роботи повинні стартувати вже влітку, повідомив під час робочого візиту в Ізов в.о. голови правління АТ “Укрзалізниця” Іван Юрик.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Зараз це один з наймасштабніших і важливих проєктів, який дозволить збільшити експортний потенціал нашої країни. Крім того, електрифікація залізниці є актуальною на тлі зростання цін на дизельне паливо, а також це енергонезалежність країни”, – підкреслив керівник компанії.

Відзначається, що завдяки електрифікації “Укрзалізниця” зможе збільшити на ділянці вагу вантажних поїздів з 4,6 тис. до 6 тис. тонн, підвищити її пропускну здатність і скоротити терміни доставлення вантажів.

Водночас на ділянці Ковель – Ізов – Держкордон буде реконструйовано понад 11 км шляхів, капітально відремонтовано понад 7 км шляхів і оновлено середнім ремонтом майже 6 км. Також залізничники відремонтують 6 платформ і 18 службових будівель.

“Крім річного економічного ефекту, який обчислюється в сумі понад 200 млн грн, досягнемо зменшення обсягів викидів шкідливих речовин в атмосферу на 12 тис. тонн в рік і значного зменшення рівня шуму”, – додав Юрик.

Основним вантажопотоком за цим напрямком є ​​експортна залізорудна сировина, що надходить з підприємств регіону Кривого Рогу на металургійні підприємства в Польщі.

Зараз маршрут цього вантажопотоку проходить за електрифікованими напрямками до станції Ковель, а далі вантаж перевозиться на дизельній тязі у напрямку Ковель – Ізов – Держкордон, що є найбільш витратною частиною цього маршруту.

“Завдяки електрифікації зазначеного маршруту ми бачимо в майбутньому не тільки збільшення перевезень в напрямку Польщі, а й збільшення транзитного вантажопотоку по території України, що позитивно відіб’ється на дохідної частини компанії та економіці країни в цілому”, – підсумував глава АТ УЗ.

Нагадаємо, що на станції Ковель “Укрзалізниця” незабаром планує почати будівництво стаціонарної тягової підстанції. Вже завершені проєктні роботи, найближчим часом очікується підписання договору на проведення держекспертизи об’єкта.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають