9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Березня, 2023

“Укрзалізниця” пропонувала позбавити КВБЗ права на капремонти пасажирських вагонів

Представники АТ “Укрзалізниця” в січні в Москві на засіданні міжнародної експертної групи Комісії з пасажирського господарства Ради із залізничного транспорту країн СНД підіймали питання про виключення Крюківського вагонзаводу (КВБЗ) зі списку тих, яким надано право проведення капітально-відновлювальних ремонтів пасажирських вагонів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

У згадану Раду, крім України, входять залізничні адміністрації РФ, Азербайджану, Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Узбекистану, України, Латвії, Естонії, наукові організації. Учасники експертної групи — уповноважені представники всіх залізничних колій 1520 мм.

У січневому засіданні взяла участь делегація АТ УЗ на чолі з директором департаменту з організації внутрішніх та міжнародних перевезень пасажирів Олександром Красноштановим, повідомляє Георгій Ігнатов, головний спеціаліст напрямки транспорту соціального призначення КВБЗ.

За його словами, з ініціативи УЗ до порядку денного було внесено питання: “Розгляд пропозиції залізничної адміністрації України (“Укрзалізниці”) про можливість виключення ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод” з Переліку підприємств, яким надано право проведення капітально-відновлювальних ремонтів (КВР) з метою продовження терміну служби пасажирських вагонів”.

Приводом для такого звернення, стало те, що КВБЗ з березня 2019 року і до січня 2020-го не виконував капітально-відновлювальні ремонти пасажирських вагонів.

blank

На Крюківському вагонобудівному заводі, своєю чергою, відзначають, що отримати можливість проводити ремонти пасажирських вагонів “Укрзалізниці” КВБЗ може тільки перемігши в тендері, який оголошується власником. Останній такий тендер УЗ проводила в травні 2018 року. А завод, “виконавши комплекс робіт для отримання права проведення капітально-відновлювальних ремонтів, це саме право отримав в березні 2019 року”, після чого КВБЗ був внесений до Переліку підприємств з правом КВР.

Що стосується розгляду піднятого УЗ в Москві питання, то, як інформують на КВБЗ, в ході обговорення було відзначено, що чинним Положенням про продовження терміну служби пасажирських вагонів не передбачена процедура виключення з Переліку підприємств з правом КВР. Учасники засідання “взяли інформацію до відома”.

На Крюківському вагонобудівному заводі припустили, що ініціатива УЗ могла бути пов’язана з бажанням компанії самостійно проводити капітально-відновлювальні ремонти пасажирських вагонів.

Відзначається, що зараз в Україні є близько 500 пасажирських вагонів, яким необхідно виконати КВР, або у яких наближається термін списання.

Крім того, у 2020 році Казахстан планує капітально відремонтувати 50 пасажирських вагонів (всього до 300 вагонів в найближчі 4-5 років).

В Україні, крім УЗ і КВБЗ, право проведення КВР з метою продовження терміну служби пасажирських вагонів мають ТОВ “Харківський вагонобудівний завод” та АТ “Дніпровагонрембуд”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають