9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Травня, 2023

Укрзалізниця підвищує ефективність колійного господарства

З метою підвищення економічної ефективності, АТ “Укрзалізниця” реорганізує структуру, в результаті чого в колійному господарстві виникнуть дві філії.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

На сьогоднішній день шляхові машинні станції та рейкозварювальні потяги, є структурними підрозділами регіональних філій УЗ. Вони здійснюють експлуатацію, поточне утримання і виступають одночасно і замовниками, і виконавцями робіт. Це суперечить принципам реформування залізничної галузі, спрямованої на створення вертикально інтегрованої системи за напрямками діяльності, і негативно впливає на якість робіт, адже виникає поєднання функцій підрядника і замовника.

Це приводить до такої негативної практики, як відволікання працівників від поточних робіт з утримання шляхів та направлення їх на ремонтні роботи. Крім того, не відображаються фактичні витрати на ті чи інші види діяльності. Все це призводить до того, що наявні виробничі потужності використовуються неефективно.

Ключовими функціями нової філії стануть будівництво, реконструкція, технічне переоснащення та ремонт залізничних колій, стрілочних переводів, переїздів та їх складових; надання інжинірингових послуг, розробка технології виробництва робіт, експлуатація та обслуговування дорожніх машин; ефективне використання техніки та обладнання.

До складу філії “Центр по будівництву і ремонту шляхів” увійдуть 27 колійних машинних станцій і шість рейкозварювальних поїздів. Загальний штат співробітників складе 5 тис. 990 осіб. Частина працівників буде переведена в нову структуру з діючих підрозділів. Завершити процес формування колективу планується вже до 1 вересня. Одна з головних завдань, яке ставиться перед філією, — вихід на самоокупність і прибутковість.

До кінця поточного року має бути створено ще один окремий філія – ​​”Центр по будівництву і ремонту інженерних споруд”. У його структуру, затверджену правлінням УЗ, будуть входити колійні машинні станції по ремонту земляного полотна та мостобудівні поїзда. Загальна кількість працівників філії складе 1,2 тис осіб.

Ключовими функціями філії є ремонт, реконструкція і будівництво мостів, тунелів, земляного полотна та його складових; надання інжинірингових та інших послуг. Як відзначають в профільному департаменті “Укрзалізниці”, також перед філією ставиться завдання збільшити обсяги капітального ремонту споруд в 1,5-2 рази

Останні новини:

Зараз читають