9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 16 Квітня, 2021

Укрзалізниця хоче купити 15 нових електричок за рахунок коштів з Дорожнього фонду

 • “Укрзалізниця” закликає народних депутатів внести зміни до Закону України “Про Державний бюджет України” та виділити вже в цьому році перевізнику 7,1 млрд гривень на оновлення приміського рухомого складу.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Зараз “Укрзалізниця” має гостру потребу в підтримці держави, адже знос приміських поїздів критичний, їх обладнання загоряється просто на ходу. Такі випадки в дорозі стають все більш частими”, – повідомив директор з розвитку бізнесу АТ “Укрзалізниця” Андрій Рязанцев.

  За отримані кошти, за його словами, компанія могла б придбати понад 15 нових 10-вагонних електричок.

  “Джерелами фінансування, наприклад, частково можуть бути кошти з Дорожнього фонду, оскільки частина коштів в цьому році через пізній початок робіт та тендерних процедур не буде освоєна. У той же час УЗ щорічно платить близько 3,5 млрд гривень акцизу з пального, фактично фінансуючи автодороги”, – зазначив Рязанцев.

  За його словами, питання виділення коштів з держбюджету для пасажирського сектора “Укрзалізниці” вже розглядався на засіданнях підкомітетів бюджетного комітету Верховної Ради України, але, на жаль, рішення так і не було прийнято.

  “Укрзалізниця” стурбована відсутністю реакції від державних органів влади. У той же час замовниками послуг на перевезення пасажирів фактично є державні та місцеві органи влади, їх фінансовий внесок в оновлення пасажирського залізничного рухомого складу економічно доцільний і обґрунтований законодавчо”, – зазначив топ-менеджер УЗ.

  Зараз приміський залізничний парк перебуває на піку зношеності: дизель-поїзди зношені на 97,2%, електропоїзди — на 87,5%. Найстаріший дизель-поїзд побудований в 1967 році, а електропоїзд — в 1960 році. За словами Рязанцева, попри те, що приміський рухомий склад проходить підготовку до рейсів в депо, піддається поточним і позапланових ремонтів, від збоїв в роботі вузлів і загоряння обладнання це не страхує, оскільки стан парку вимагає глобального оновлення, а не “латання дірок”.

  Рязанцев говорить, що “Укрзалізниця” стурбована цією загрожуючею безпеці руху ситуацією і наголошує на необхідності заміни критично застарілого парку за рахунок фінансування з боку державного і місцевих бюджетів. Це передбачено чинним Законом України “Про залізничний транспорт” та не виконується вже 28 років.

  В УЗ зазначають, що внутрішніх ресурсів компанії недостатньо для поновлення приміського парку в тих обсягах, які накопичувалися роками.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Кабмін планує демілітаризувати Миколаївський суднобудівний завод

  У Кабінеті міністрів України готуються документи для демілітаризації Миколаївського суднобудівного заводу, який входить до складу ДК "Укроборонпром".

  “Авіалінії Антонова” доставили 80 тонн автомобільних запчастин з Азії до США

  Авіакомпанії "Авіалінії Антонова" на літаку Ан-124 "Руслан" перевезли з Індонезії та В'єтнаму в США 80 тонн автомобільних запчастин.Передає Національний...

  НВО «Практика» розробляє новий бронеавтомобіль «Козак-7 (відео)

  Науково-виробниче об'єднання «Практика» веде процес розробки та виготовлення нової багатофункціональної швидкої броньованої платформи «Козак-7».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  “Еталон” виграв тендер на постачання шкільних автобусів до Дніпропетровської та Чернівецької областей

  Парк шкільних автобусів Дніпропетровської та Чернівецької областей поповниться українськими автобусами марки "Еталон".Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Українське Дунайське пароплавство модернізовуватиме буксири новими гібридними двигунами

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (УДП) і Англо-Бельгійська корпорація (ABC) під егідою посольства Бельгії в Україні підписали лист про наміри щодо сприяння процесу...

  Україна домовляється з Азербайджаном про зняття обмежень на кількість авіарейсів

  Азербайджан повідомив про готовність зняти обмеження за кількістю авіарейсів і позитивно розглянути запит Державіаслужби України, - за підсумками переговорів міністра інфраструктури Владислава...

  “Укравтодор” проводить ремонт найстарішого мосту в Харківській області (фото)

  На Харківщині стартували роботи з реконструкції та ремонту найстарішого мосту в області.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Крюківський вагонобудівний завод вивів на випробування другий дизель-поїзд ДПКр-3 (фото)

  На Південній залізниці проходять випробування нового дизель-поїзда Крюківського вагонобудівного заводу ДПКр-3-002.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС. Уточнюється, що тестові...

  Зараз читають

  За постачання “Укрзалізниці” 100 пасажирських вагонів змагаються три компанії

  У тендері "Укрзалізниці" щодо закупівлі 100 пасажирських вагонів загальною вартістю 3,044 мільярда гривень беруть участь три компанії:...

  Кабмін планує демілітаризувати Миколаївський суднобудівний завод

  У Кабінеті міністрів України готуються документи для демілітаризації Миколаївського суднобудівного заводу, який входить до складу ДК "Укроборонпром".

  ВМС України відпрацьовує застосування рухомих пунктів управління (фото)

  Для відпрацювання боротьби з ворожим РЕБ та радіокерованими фугасами окремий полк зв'язку Військово-Морських Сил ЗС України провів...

  Метінвест купує найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні

  Metinvest B.V. придбала додатковий пакет акцій найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля, тим самим збільшивши ефективну частку...