9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

“Укрзалізниця” провела складну операцію по заміні моста двома кранами

Одеські залізничники разом з львівськими колегами завершили ремонт 214-метрового моста через річку Південний Буг.

“Технологія роботи настільки високого рівня складності перша в практиці українських залізниць, тому її реалізація вимагала високого рівня інженерного забезпечення, якості виконання підготовчих робіт і високої кваліфікації персоналу”, – заявили в УЗ.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на ЦТС.

Міст знаходиться на 49-му кілометрі перегону Подорожній пост 48 км – Губник ділянки Христинівка – Вапнярка. Комплекс проведених робіт дозволив підвищити швидкість руху поїздів тут до 60 км/год. До ремонту діяло обмеження 40 км/год, воно було введено через те, що міст вже дуже довго експлуатувався без капітального ремонту (останній раз він проводився в 1945-1950 роках).

У 2011-2015 рр. залізничники замінили три прогонових споруди. Роботи по заміні четвертої (останньої) секції моста на нову виконувалися з 10 по 17 жовтня з залученням кранів ЕДК-2000 вантажність 200 тонн.

Для економії коштів і швидкого виконання робіт, УЗ вирішила залучити технологію з використанням кранів ЕДК-2000 для монтажу секції вагою 250 тонн і переміщення прогонової споруди вагою 200 тонн на залізничних платформах по існуючому мосту.

“Унікальність виконання цих робіт в тому, що одночасно працювали два крани. Роботи виконувалися з суворою синхронізацією, злагодженістю дій і строгим дотриманням вимог техніки безпеки, де важливий кожен міліметр. Машиністи кранів працювали по обидва боки річки на додаткових опорах висотою близько 14 метрів. Кранівники з ювелірною точністю виконали роботи – новий прогін вагою до 200 тонн завели на вісь підготовлених опор”, – розповіли в УЗ.

В результаті такої технології тривалість “вікна” без руху поїздів була скорочена з 12 до 9 діб. Вартість виконаних робіт склала 12 млн гривень. Економія коштів в порівнянні з традиційною технологією – близько 18 млн гривень.

У роботі брали участь більше сотні працівників регіональної філії “Одеська залізниця”: Христинівської дистанції колії, Христинівської дистанції сигналізації та зв’язку, Шевченківської дистанції електропостачання, Роздільнянського і Знам’янського відбудовних поїздів, а також Львівського Мостопоїзд МБП-61 регіонального філіалу “Львівська залізниця”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають