9.5 C
Alba Iulia
Середа, 19 Січня, 2022

«Укрзалізниця» планує запустити поїзд “П’яти столиць” у 2018 році

У 2018 році «Укрзалізниця» має намір реалізувати проект залізничного сполучення зі столицями країн Балтії.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на ЦТС.

У керівництві УЗ хочуть, щоб квитки на такий потяг коштували в два рази дешевше, ніж на авіарейси за відповідними напрямками.

“У цьому році ми плануємо сполучення з країнами Балтії (Вільнюс-Рига-Таллінн) через Мінськ. Зараз ведуться активні переговори з білоруськими колегами, так як є потяг Мінськ-Київ, і треба врегулювати, щоб ці маршрути не перекривали один одного. Білоруси хвилюються з цього приводу. Зараз ціна на авіаквиток до країн Балтії становить 2500-3000 грн. на наш погляд, ціна на поїзд повинна бути в два рази дешевше для того, щоб ми могли конкурувати”, – розповів в.о. голови правління ПАТ “Укрзалізниця” Євген Кравцов.

Він також нагадав, що у 2018 році ПАТ Укрзалізниця планує запуск поїзда в Словаччину і поїзда Мукачево-Будапешт.

Раніше повідомлялося, що Литовська залізнична компанія Lietuvos gelezinkeliai (Литовські залізниці) підтвердила зацікавленість в реалізації проекту прямого залізничного пасажирського сполучення між Україною та країнами Балтії. Так, 30 листопада на переговорах керівництва ПАТ УЗ і Литовських залізниць обговорювалася можливість запуску поїзда Київ-Мінськ-Вільнюс-Рига.

Нагадаємо, що в червні минулого року міністр інфраструктури України Володимир Омелян вперше заявив про можливий запуск ще до кінця 2017 поїзда “п’яти столиць”, який крім Києва, Мінська, Вільнюса і Риги повинен, за задумом, заходити ще й до Таллінна. У перспективі новий поїзд, за словами міністра, міг би бути продовжений до Одеси.

Відзначимо також, що в країнах Балтії, як і в Україні з Білоруссю, залізниця має ширину колії 1520 мм.

АвторЦТС

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають