9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

“Укрзалізниця” може запустити прямий маршрут до країн Балтії

ПАТ “Укрзалізниця” і АТ “Литовські залізниці” обговорили перспективні напрямки співпраці

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на abcnews.

Керівники ПАТ “Укрзалізниця” і АТ “Литовські залізниці” обговорили перспективи відновлення прямого пасажирського сполучення України з країнами Балтії.

“У ході переговорів, що відбулися 30 листопада у Києві, керівники ПАТ “Укрзалізниця” і АТ “Литовські залізниці” обговорили перспективні напрямки співпраці. Зокрема, сторони позначили перспективи розвитку проекту “Вікінг”, обговорили тарифну політику щодо перевезення контейнерів, використання вагонів інвентарного парку. Учасники переговорів також позначили перспективні проекти для спільної реалізації, що стосуються модернізації тепловозів Укрзалізниці та відновлення прямого пасажирського сполучення з країнами Балтії”, – йдеться в коментарі Укрзалізниці.

Сторони підкреслили зростання обсягів перевезень між країнами. За 10 місяців 2017 року обсяги перевезень вантажів між Україною та Литвою виросли на 95,7 тис. тонн і склали 1054,3 тис. тонн. Зокрема, імпорт в Україну зріс на 137,4 тис. тонн до 813,6 тис. тонн вантажів. У наступному році прогнозується збільшення імпортних перевезень нафтопродуктів і добрив, збільшення експорту зернових, мінеральних і будівельних вантажів до 10%.

Учасники зустрічі відзначили, що перевезення поїздом комбінованого транспорту «Вікінг» виросли за 10 місяців цього року до аналогічного періоду минулого року на 97% і склали 6658 TEU (умовних одиниць). У напрямку України ім переважно перевозиться сировина, одяг, риба, автозапчастини, полімери, тютюн, папір тощо. В напрямку Білорусі і Литви – миючі засоби, плитка, деревина, прокат чорних металів, вироби з каменю, алкогольні напої тощо.

ПАТ “Укрзалізниця” і АТ “Литовські залізниці” домовилися продовжувати роботу для збільшення обсягів перевезень між Україною та Литвою.

«Ми зацікавлені в реалізації спільних проектів, співробітництва з питань поновлення і технічного переоснащення, вивченні досвіду по моделі роботи державного перевізника для ефективного партнерства. Намітилися позитивні тенденції для зростання експорту і транзиту. До кінця цього року один з наших поромів повинен вийти в море, який ми спільно будемо експлуатувати з Азербайджаном і Грузією. Це стане хорошим сигналом для компаній, що працюють в Чорноморському басейні. Ми відкриті в нових проектах, де залучаються нові вантажі, до вигідних і привабливих для партнерів умов», – зазначив в.о. голови правління ПАТ “Укрзалізниця” Євген Кравцов.

Він також повідомив про плани Укрзалізниці щодо оновлення тягового рухомого складу. Зокрема, обговорив можливість участі ЗАТ “Вільнюське локомотиво-ремонтне депо” в конкурсних торгах по послугах комплексної модернізації двох тепловозів серії 2М62.

Крім того, литовська сторона підтвердила зацікавленість в реалізації проекту прямого залізничного пасажирського сполучення України з країнами Балтії: ініціативи курсування поїзда Київ-Мінськ-Вільнюс-Рига. Деталі реалізації проекту в подальшому будуть розробляти експертні групи.

Останні новини:

Зараз читають