9.5 C
Alba Iulia
Середа, 28 Вересня, 2022

Укрпошту перетворять на поштовий “банк”

blank“Укрпошта” планує відкривати і вести поштові рахунки на умовах, які будуть спеціально визначені для національного оператора

“Укрпошта” планує відкривати і вести поштові рахунки на умовах, які будуть спеціально визначені для національного оператора. “Випуск до поштових рахунках платіжних карт (перш за все національної системи” Простір “) і здійснення операцій з їх використанням. Залучення грошей і їх розміщення через Нацбанк за спеціально визначеним порядком (депозитні та поточні рахунки). Інкасація коштів та перевезення валютних цінностей. Надання інших банківських послуг по агентсткой договорами “, – такі ключові завдання поставила перед собою “Укрпошта”

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на ABCnews.

У презентації компанії говориться, що відкриття поштових рахунків не передбачає кредитування фізичних або юридичних осіб, тому ризики втрати грошей, які громадяни і компанії будуть зберігати на поштових рахунках, відсутня.

В “Укрпошта” вважають, що це не буде означати збільшення державного сектору, а компанія просто надасть 35% українцям доступ до cashless-сегменту (мова про 16 млн українців, які живуть в 28 тис. Невеликих населених пунктів), адже банки зараз присутні тільки в 6% населених пунктів і обслуговують 65% населення (у “Укрпошти” обидва показники 100%).

Зараз “Укрпошта” здійснює 45% загального обсягу виплати пенсій і 28% грошових переказів. При цьому відсутність інвестицій в технології призвело до втрати компанією частки ринку. Якщо в 2011 році “Укрпошта” 109 млн раз виплачувала пенсії своїм клієнтам, то в 2016 році на 35% менше – 71 млн раз. Через це “Укрпошта” втрачає по 120 млн грн на рік доходу з 2013 року.

У структурі доходу “Укрпошти” фінансові послуги займають 46% (32% – від виплати пенсій, 9% – прийом платежів, 5% – пересилання поштових переказів). Очікується, що до 2021 року кількість переказів і платежів зросте з 4,1 до 6,7 на душу населення в рік.

Для реалізації цих планів “Укрпошта” інвестує 38 млн дол. в закупівлю 2500 нових банкоматів, а 111 млн дол. – В IT.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають