9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Укренерго побудувало та запустило нову високовольтну лінію на заході України

НЕК «Укренерго» на заході України завершила 17-місячне будівництво високовольтної лінії класом напруги 330 кв. Вартість реалізації проєкту склала 546 мільйонів гривень. 

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

«В умовах війни ми зосередилися на двох пріоритетах в роботі Компанії: швидке відновлення пошкодженої ворогом мережі та завершення проєктів по розбудові інфраструктури у регіонах, де ми маємо можливість це зробити. Вже сьогодні ми відновили 60% об’єктів на звільнених Київщині, Чернігівщині і, попри воєнний стан, завершили будівництво нової високовольтної лінії», – зазначив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Вартість реалізації проєкту склала 546 млн грн (без ПДВ). При цьому завдяки конкуренції на тендері, а також переважно завдяки оптимізації проєктних рішень вдалося зекономити майже 20% (134 млн грн) коштів від початкової вартості проєкту.

Зазначається, що високовольтна лінія вже сьогодні підвищує надійність функціонування мережі та електропостачання споживачів західного регіону, зокрема Чернівецької області, забезпечивши потреби поступово зростаючого споживання електроенергії в ньому.

blank
Фото з вільних джерел

Завдяки новій лінії також підвищується надійність роботи Дністровської ГАЕС в насосному та генераторному режимах трьома гідроагрегатами в нормальній схемі, а з урахуванням майбутнього будівництва ще однієї ПЛ 330 кВ – чотирма гідроагрегатами.

«Ця лінія є важливим елементом у підвищенні надійності роботи енергосистеми в умовах синхронної роботи з ENTSO-E та майбутнього розширення експортно-імпортних поставок електроенергії між Україною та Європою», – додав Кудрицький.

Останні новини:

Зараз читають