9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 7 Лютого, 2023

«Укрбуд» побудує залізницю в Чорнобильській зоні

blankУкраїнські будівельники, які виконують роботи в Чорнобильській зоні відчуження, побудують ділянку залізничного полотна між існуючою лінією Вільча-Янов і будівельним майданчиком Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Відповідний контракт укладений між ДП “Енергоатом” і що входить до складу корпорації “Укрбуд” компанією “Укренергомонтаж”, вже багато років виконує роботи в Чорнобильській зоні, повідомляє stroyobzor.ua.

На виконання цього проекту нам дали 14 місяців. Зараз йде підготовчий процес, а через місяць ми зможемо приступити безпосередньо до будівництва шляхів. Загальна довжина нової гілки складе 5,8 кілометра, – розповів гендиректор ПАТ “Укренергомонтаж” Михайло Бородавко.

За новим ділянці в ЦСВЯП будуть відвозити відпрацьоване паливо з діючих українських атомних електростанцій. Сьогодні ця проблема стоїть особливо гостро, так як після розриву економічних відносин з Росією, куди паливо відправляли на зберігання в попередні роки, українські АЕС їм практично переповнені.

Новий під’їзну колію до майбутнього сховища, яке розташується поблизу села Буряківка, пройде від ділянки між станціями Янов і Шепеличі, що відносяться до залізниці Овруч-Чернігів. Що проходить по цій дорозі лінія Вільча-Янов довгі роки не експлуатується і знаходиться в напівзруйнованому стані: станції занедбані, залізничне полотно частково розібрано. Тому в майбутньому для забезпечення залізничного сполучення з ЦСВЯП необхідно буде також реконструювати і цю ділянку.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають