9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

Україна звузить ширину доріг до європейських норм

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства вводить нову норму до Державних будівельних норм щодо ширини смуг руху в містах і селах

Про це повідомив заступник міністра Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook, передає “ДС“.

“В Україні ширина однієї смуги становить 3,5-3,75 метра в залежності від призначення доріг. Але європейська практика показала, що дороги з меншою шириною смуг руху (3-3,25 метра) підсвідомо спонукають водіїв їхати обережніше і з меншою швидкістю. Тому кількість аварій в них набагато менше. Замість таких широких смуг можна буде облаштувати велодоріжки, окремі смуги для громадського транспорту або додаткові для авто”, – написав він.

Україна буде адаптувати норму до європейського стандарту при проектуванні та будівництві доріг. Оновлена ​​ДБН вже опублікована і набрати чинності з 1 вересня 2018 року.

blank

На думку чиновника, такі зміни сприятимуть підвищенню безпеки дорожнього руху та зменшенню аварійності, збільшення пропускної спроможності вулиць і зменшення пробок, а також ефективному розвитку велосипедного руху і громадського транспорту за рахунок облаштування окремих смуг для них.

Ширина смуги руху на магістральних вулицях загальноміського та районного значення в найзначніших, значних, середніх і малих містах, крім доріг безперервного руху, а також на селищних дорогах і головних вулицях становитиме 3 метри.

У той же час, на магістралях загальноміського значення безперервного руху в найбільших і великих містах ширина смуги руху складе 3,5 метра.

На місцевих житлових вулицях і дорогах всіх населених пунктів ширина смуги руху становить 2,75 метра.

Останні новини:

Зараз читають