9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

Україна вивчає технології США з будівництва та утримання доріг з цементнобетонним покриттям

Керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак зустрівся з керівництвом Департаменту транспорту штату Айова та обговорив питання використання сучасних технологій будівництва та утримання доріг в цементобетоні.

Саме в штаті Айова найбільша кількість доріг з цементобетонним покриттям. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Укравтодору.

Досвід їх експлуатації – понад 40 років. Дороги з цементобетону зарекомендували себе дуже добре, однак в процесі експлуатації доведено, що вони досить чутливі до великих перевантажень. Окрім цього, вартість робіт із ліквідації наслідків перевантажень для доріг в цементобетоні в рази вища за ремонт асфальтобетонних доріг.

Цікавим є досвід штату Айова в ремонті доріг з асфальтобетонним покриттям шляхом накриття їх шаром цементобетону. Ця технологія може застосовуватися і на українських дорогах, але тільки на тих, які мають сильну основу.

Наразі в Україні запроваджується будівництво доріг із цементобетонним покриттям. Перша така дорога будується в Полтавській області – Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка. Наступного року – заплановано розпочати роботи на одній із найскладніших доріг в Україні – Н-14 Кропивницький – Миколаїв. Ця дорога буде побудована в цементобетоні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що для контролю якості проведених робіт у штаті Айова не залучають жодних інших «незалежних консультантів», адже повністю довіряють тим технологіям та обладнанню, які застосовуються для перевірки якості. Департамент є єдиною структурою, яка несе повну відповідальність за транспортні потреби та якість федеральної інфраструктури штату Айова. Зокрема, якщо вони замовляють роботи за кошти платників податків, то тільки вони відповідають за контроль якості робіт, які виконуються приватними компаніями-підрядниками. Обов’язковим є жорсткий контроль всіх вхідних матеріалів, які використовуються для робіт.

Загалом Департамент транспорту штату Айова відповідає за будівництво, ремонт та експлуатацію федеральних доріг, що знаходяться на території штату – це 8 871 миль смуг автомобільних доріг (що дорівнює 4 000 км автодоріг).
Загальна протяжність доріг штату – 114 486 миль смуг. Тож понад 105 000 миль смуг знаходиться в зоні відповідальності місцевих органів влади.

Важливим також є фінансування дорожньої інфраструктури. Річний бюджет на ремонтно-будівельні роботи та експлуатацію 4 000 км федеральних доріг штату становить 700 млн доларів. Штат співробітників Департаменту (що обслуговує 4 000 км доріг) налічує 2 600 осіб.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають