9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 22 Червня, 2021

Україна вивчає технології США з будівництва та утримання доріг з цементнобетонним покриттям

 • Керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак зустрівся з керівництвом Департаменту транспорту штату Айова та обговорив питання використання сучасних технологій будівництва та утримання доріг в цементобетоні.

  Саме в штаті Айова найбільша кількість доріг з цементобетонним покриттям. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Укравтодору.

  Досвід їх експлуатації – понад 40 років. Дороги з цементобетону зарекомендували себе дуже добре, однак в процесі експлуатації доведено, що вони досить чутливі до великих перевантажень. Окрім цього, вартість робіт із ліквідації наслідків перевантажень для доріг в цементобетоні в рази вища за ремонт асфальтобетонних доріг.

  Цікавим є досвід штату Айова в ремонті доріг з асфальтобетонним покриттям шляхом накриття їх шаром цементобетону. Ця технологія може застосовуватися і на українських дорогах, але тільки на тих, які мають сильну основу.

  Наразі в Україні запроваджується будівництво доріг із цементобетонним покриттям. Перша така дорога будується в Полтавській області – Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка. Наступного року – заплановано розпочати роботи на одній із найскладніших доріг в Україні – Н-14 Кропивницький – Миколаїв. Ця дорога буде побудована в цементобетоні.

  Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що для контролю якості проведених робіт у штаті Айова не залучають жодних інших «незалежних консультантів», адже повністю довіряють тим технологіям та обладнанню, які застосовуються для перевірки якості. Департамент є єдиною структурою, яка несе повну відповідальність за транспортні потреби та якість федеральної інфраструктури штату Айова. Зокрема, якщо вони замовляють роботи за кошти платників податків, то тільки вони відповідають за контроль якості робіт, які виконуються приватними компаніями-підрядниками. Обов’язковим є жорсткий контроль всіх вхідних матеріалів, які використовуються для робіт.

  Загалом Департамент транспорту штату Айова відповідає за будівництво, ремонт та експлуатацію федеральних доріг, що знаходяться на території штату – це 8 871 миль смуг автомобільних доріг (що дорівнює 4 000 км автодоріг).
  Загальна протяжність доріг штату – 114 486 миль смуг. Тож понад 105 000 миль смуг знаходиться в зоні відповідальності місцевих органів влади.

  Важливим також є фінансування дорожньої інфраструктури. Річний бюджет на ремонтно-будівельні роботи та експлуатацію 4 000 км федеральних доріг штату становить 700 млн доларів. Штат співробітників Департаменту (що обслуговує 4 000 км доріг) налічує 2 600 осіб.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Українські десантники отримають сучасні шоломи для стрибків з парашутом

  Українські десантники, які досі стрибають у старих радянських шоломах, отримають новий вітчизняний шолом, що забезпечує такий же...

  В Україні локалізовано виробництво ще одного кулемета 12,7 мм (відео)

  Арсенал великокаліберної стрілецької зброї Збройних сил України поповниться єдиним кулеметом калібру 12,7 мм.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Українські гелікоптери Мі-24 відновлюють польоти після запуску виробництва лопатей в Україні

  Українські ударні гелікоптери Мі-24 повертаються в небо після кількарічного простою через відсутність лопатей головного гвинта.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Україна та Туреччина знаходяться на фінальному етапі підготовки Угоди про вільну торгівлю

  Україні та Туреччині до укладання Угоди про вільну торгівлю лишилося зробити останній крок, найважливіший та найчутливіший, який вимагає компромісу обох сторін. Українська...

  На Закарпатті ремонтують найдовший шляхопровід регіону (відео)

  У Закарпатській області, в межах смт. Батьово, в рамках ремонту автодороги М-25 "Соломоново" - Велика Добронь - Яноші, йдуть роботи на самому...

  Компанія UKRJET представила БПЛА-камікадзе «Злива» на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Баражуючий боєприпас «Злива» від компанії UKRJET був продемонстрований на міжнародній виставці «Зброя та безпека – 2021».Передає Національний Промисловий Портал з...

  Гелікоптери Збройних сил України модернізують для використання ракет “повітря-повітря”

  Незабаром армійська авіація Збройних сил України може отримати оновлені гвинтокрилі машини, які будуть здатні успішно вести бойові дії вночі, використати високоточне озброєння...

  Україні затвердила Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу

  Рада національної безпеки та оборони на засіданні розглянула та затвердила Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу України.Про це секретар РНБО...

  Зараз читають

  Київські судноремонтники спустили на воду одразу три судна (фото)

  На початку червня Київський суднобудівний-судноремонтний завод (КССРЗ) після проведення докових оглядів спустив на воду одразу три плавзасоби.

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».

  Компанія «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління

  Науково-виробниче підприємство «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів Київського метрополітену

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену.