9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 27 Листопада, 2022

Україна та Туреччина підписали меморандум про відновлення інфраструктури

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков та міністр торгівлі Туреччини Мехмет Муш підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо відновлення інфраструктури.

Документ передбачає участь Туреччини у повоєнному відновленні України, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на GMK centre.

Меморандум був підписаний у Львові в присутності президента України Володимира Зеленського та президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.

«Туреччина – наш стратегічний союзник. Ми вдячні турецьким партнерам за готовність до співпраці у відновленні зруйнованої росією інфраструктури. Турецький бізнес має великий досвід у будівництві доріг та мостів, зокрема Запорізького та Кременчуцького мостів, та зарекомендував себе як надійний партнер. Тому розраховуємо, що вже скоро вийдемо на конкретні практичні результати спільного оновлення», – сказав Олександр Кубраков.

Очікується, що турецькі державні та бізнес-структури можуть розвивати конкретні проєкти відновлення, а також надавати консультаційну та технічну допомогу. Першим проєктом розглядається відновлення мосту у с. Романівка Київської області, що сполучає міста Буча та Ірпінь зі столицею.

blank

Найближчим часом буде створено спільну українсько-турецьку робочу групу з питань відновлення, в рамках якої будуть опрацьовані механізми залучення турецьких інвестицій у конкретні проєкти.

Зазначимо, що після запуску програми «Великого будівництва» турецькі компанії підписували великі контракти щодо будівництва, ремонту та реконструкції великих інфраструктурних об’єктів.

blank
Фото: Укравтодор

Onur Construction International підписала контракти на реконструкцію злітно-посадкової смуги міжнародного аеропорту “Житомир” ім. Сергія Корольова за 780 млн грн, на будівництво аеродрому в Міжнародному аеропорту «Дніпропетровськ» загальною вартістю 5,64 млрд грн.

Onur Taahhut мала контракт на 12 млрд грн на будівництво вантового мосту у Запоріжжі, Dogus Insaat планувала побудувати міст у Кременчуці за 11,2 млрд грн та інше.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають