9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

Україна та Молдова домовляються про укладання угоди на будівництво автомобільного мосту через Дністер

Україна і Молдова до середини 2023 року укладуть угоду про будівництво автомобільного мосту через Дністер на спільному кордоні.

Про це говорилося на зустріч прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із прем’єр-міністром Республіки Молдова Наталією Гавріліце, яка пройшла у Києві 6 грудня. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Також політики обговорили спільні кроки в напрямку євроінтеграції, протидії російській агресії та інформаційній пропаганді, співпрацю у сфері енергетики, логістики та у сфері торгово-економічного партнерства.

“Повномасштабна війна радикально змінила ситуацію в регіоні. Її наслідки відчутні щоденно у всій Європі. Ніхто не почувається безпечно. Зокрема, під час чергової масованої атаки молдовська енергосистема зазнала колосальних перенавантажень”, – наголосив Шмигаль.

За підсумками зустрічі очільники урядів України та Молдови підписали спільну заяву та досягнули низки важливих домовленостей.

blank
Фото: Укрзалізниця

Зокрема, Україна та Молдова будуть продовжувати знімати адміністративні та процедурні бар’єри для вільнішого руху людей і товарів між країнами. А також очікується, що до середини 2023 року буде укладена угода про будівництво автомобільного мосту через Дністер на спільному кордоні.

“Активізуємо формат діалогу в трикутнику Україна-Молдова-Румунія. Для цього в 2023 проведемо зустріч керівників урядів трьох держав. Створюємо двосторонню робочу групу для координації інтеграції України та Молдови до ЄС. Ми готові надати молдовським партнерам всебічну експертну підтримку, аби Молдова успішно виконала рекомендації Єврокомісії”, – додав прем’єр-міністр України.

Крім того, Україна та Молдова домовилися співпрацювати в питаннях протиповітряної оборони, покращити прикордонний контроль та підтримувати співпрацю та діалог у питаннях миру й безпеки в Придністровському районі Республіки Молдова.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають