9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 3 Жовтня, 2022

Україна провела двосторонні переговори в сфері транспорту та інфраструктури з делегаціями Грузії, Азербайджану та Молдови

blank27 березня 2017 року у м. Київ було проведено зустріч глав урядів держав членів ГУАМ та Бізнес-форум з компаніями Грузії, України, Азербайджану та Молдови. Українською делегацією проведено двосторонні переговори в сфері транспорту та інфраструктури з делегаціями Грузії, Азербайджану та Молдови.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр Міністерства інфраструктури України.

Під час бізнес форуму ГУАМ виступив заступник Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктор Довгань. Він наголосив що відносини між Україною, Грузією, Молдовою та Азербайджаном характеризуються конструктивним підходом під час вирішення всіх питань співробітництва в сфері транспорту. Україна може запропонувати ряд цікавих проектів, реалізація яких буде сприяти більш повному використанню транспортного потенціалу держав-членів ГУАМ. Наприклад існування потенційних маршрутів з Китаю та Індії через Центральну і Південну Азію, через країни ГУАМ на Східну Європу і країни Балтики, але для розвитку перевезень по позначених маршрутах через територію держав – членів ГУАМ необхідно виробити взаємовигідні логістичні рішення транспортування вантажів у напрямку Європа – Азія і назад. В даному контексті необхідно удосконалити умови організації перевезень з використанням можливостей поїздів «Вікінг» та «Зубр», включаючи продовження маршрутів цих поїздів до Каспійського моря.

Обсяги перевезень територією України до держав-членів ГУАМ показують проблематику, пов’язану з недостатньою кількістю вантажу на коридорі між нашими країнами. У зв’язку з цим, з метою комплексного розвитку всіх видів перевезень і завантаження існуючої транспортної інфраструктури Україною проводиться активна робота в рамках різних міжнародних ініціатив і організацій з використанням існуючих транспортних сполучень. Зокрема українська сторона вийшла з ініціативою реалізації багатостороннього проекту «три моря – сто доріг» (організація мультимодальних перевезень між регіонами Балтійського, Чорного і Каспійського морів, за кількома маршрутами транспортування).

Дана ініціатива кореспондується з проектом Китаю «Один пояс – один шлях», а саме «Південний шовковий шлях», який проходить територією держав-членів ГУАМ, та відповідає роботі Європейської Комісії в рамках EU-China Connectivity Platform, яка націлена на підвищення координації між проектом Китаю «Один пояс – один шлях» і ініціативою Європейського Союзу трансєвропейська транспортна мережа (TEN-T).

Також було наголошено що у зв’язку з тим що існують альтернативні маршрути коридору ГУАМ для підвищення ефективності та привабливості нових вантажопотоків коридором ГУАМ необхідно вирішити ряд існуючих проблем таких як: недостатній обсяг вантажопотоку; неконкурентна тарифна політика; необхідність технічного переоснащення.

Віктор Довгань впевнений, що об’єднання зусиль сприятиме розвитку транзитних перевезень в регіоні ГУАМ, та підтвердив готовність України розвивати співпрацю в рамках ГУАМ та докласти максимальних зусиль для реалізації Концепції розвитку транспортного коридору ГУАМ і Одеській Декларації щодо збільшення вантажоперевезень по транспортному коридору ГУАМ.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають