9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

Україна може здійснювати морські та річкові перевезення тільки через порти Дунаю – Стефанишина

Через блокування росією морських портів “Великої Одеси” та Миколаєва, окупації Бердянська та штурму Маріуполя Україна може здійснювати морські та річкові перевезення тільки через порти Дунаю на півдні Одеської області.

Про це заявила віцепрем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина в Одесі, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Найбільші морські торгові порти змушені були зупинити свою роботу через блокування входу та виходу в акваторію Чорного моря.

Саме тому віцепрем’єр обговорила важливі кроки, необхідні для переорієнтації зовнішньоекономічної діяльності на порти, що діють, і сухопутні коридори.

Зокрема, вона зазначила, що потрібно активніше використовувати можливості Дунайського судноплавства.

“Попри військовий стан, для розвитку внутрішніх водних шляхів та річкового судноплавства України настає зоряний час. Триває робота з набуття Україною статусу кандидата в члени в Європейський Союз, що відкриє нам доступ до структурних фондів ЄС. Соціальна та фінансова стабільність, енергетична та логістична безпека будуть основними напрямками фінансування”, – заявила Стефанишина.

У цьому контексті вона наголосила на необхідності розробки системних пропозицій щодо розвитку водних шляхів, адже, за її словами, підтримці річкового судноплавства буде приділено особливу увагу у діалозі з Єврокомісією.

Останні новини:

Зараз читають