9.5 C
Alba Iulia
Субота, 2 Грудня, 2023

Україна і Білорусь домовилися відновити річкові перевезення

blankУкраїна і Білорусь зацікавлені у відновленні і розвитку перевезень водним транспортом. Відповідне питання обговорювалося в ході дев’ятого засідання україно-білоруської робочої групи з питань транспорту, яке відбулося в Бресті 2-3 березня.

Як повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури, українську сторону на зустрічі представляв заступник міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктор Довгань, білоруську – міністр транспорту і комунікацій Олександр Шишка. Передає Національний промисловий портал.

Зокрема, сторони домовилися звернутися до Єврокомісії із заявою про включення маршруту Е-40 в Транс-Європейську транспортна мережа (TEN-T).

Крім того, сторони обговорили програму комплексного розвитку коридору Балтійське море – Чорне море.

З метою розвитку міжнародної торгівлі і вільного переміщення товарів і послуг Віктор Довгань акцентував увагу на роботі, яка проводиться для створення нових внутрішніх механізмів і міжнародних інструментів при формуванні нової транспортної стратегії, – йдеться в повідомленні.

У сфері залізничного транспорту боку встановили єдині тарифи на вантажоперевезення в складі поїздів «Вікінг» та Zubr і погодили фіксований графік руху.

Існує потреба в залученні нового оператора для організації мультимодального сервісу в напрямку Туреччини, Грузії, Азербайджану, Казахстану, Китаю та інших країн, що дозволить розширити географію вантажообігу і залучити додаткові обсяги вантажів у складі поїздів. З метою збільшення обсягів перевезень транзитних вантажів по території України з (в) Білорусі на 2017 рік встановлено конкурентні тарифи. Сторони домовилися організувати в 2017 році роботу по здійсненню перевезень вантажів і порожнього рухомого складу із застосуванням електронного документообігу, – наголошується в повідомленні.

У сфері автомобільних перевезень сторони обговорили обсяг квоти дозволів на виконання міжнародних автомобільних перевезень у 2017 році. Остаточний обсяг квоти буде встановлено за підсумками чергового засідання україно-білоруської змішаної комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень, яке відбудеться 6-7 червня в Україні. Як очікується, квота буде не нижче зазначеної кількості 56 тис. Дозволів.

Крім того, Україна запропонувала обговорити лібералізацію міжнародних автомобільних перевезень, зокрема, скасування дозволів для автотранспорту з високим екологічним стандартом.

Останні новини:

Зараз читають