9.5 C
Alba Iulia
Субота, 2 Грудня, 2023

Україна і Білорусь будуть розвивати судноплавне сполучення між країнами

Україна і Білорусь домовилися про розвиток судноплавства на річках Дніпро і Прип’ять

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на UBR.

Міністр інфраструктури України повідомив, що українською та білоруською сторонами приділяється першочергова увага питанням розвитку транспортних комунікацій між країнами, зокрема, активізується і розширюється робота щодо поліпшення судноплавства на загальних водних шляхах.

“Одним із пріоритетних напрямків розвитку відносин між Україною та Білоруссю є забезпечення умов для здійснення транзитних перевезень вантажів водним транспортом по території України, в тому числі, з використанням суден класу” ріка-море “, – зазначив Володимир Омелян.

Він також відзначив спільну роботу двох країн по відновленню судноплавного сполучення між Україною і Республікою Білорусь, зокрема водного шляху Е-40, а також створення безпечних умов судноплавства на річках Прип’ять і Дніпро.

Міністр інфраструктури України подякував міністру транспорту Республіки Білорусь за конструктивну і плідну роботу з узгодження проекту Дорожньої карти, який був підписано під час зустрічі міністрів.

“Особлива увага до цього питання приділяють президенти наших держав. Сьогодні ми підписали “Дорожню карту” з деталізацією і етапами реалізації проектів з розвитку судноплавства на річках Дніпро і Прип’ять”, – підкреслив Володимир Омелян.

Відзначається, що реалізація положень “Дорожньої карти” вимагає фінансових ресурсів, які планується залучити від МФО і донорів.

Сторони відзначили позитивну динаміку зростання автомобільних перевезень та підтвердили зацікавленість у подальшому збільшенні вантажообігу між країнами, а також обговорили інші питання в сфері транспорту.

Крім того, сторони домовилися про збільшення квоти дозволів на міжнародні автомобільні перевезення пасажирів і вантажів в 65 тис. Одиниць, а розбивка по типам і видам дозволів буде здійснюватися з урахуванням потреб перевізників обох країн.

Крім цього учасники зустрічі обмовилися про розвиток транспортного сполучення Північ-Південь по території України і Республіки Білорусь з метою забезпечення оптимальних логістичних схем доставки вантажів з використанням інфраструктури Білорусі та України.

Останні новини:

Зараз читають