9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Квітня, 2023

Україна хоче відновити проект будівництва LNG-терміналу в порту Рені

Україна намагається реанімувати проект з будівництва першого в країні СПГ-терміналу в Одеській області, якому досі заважали геополітичні бар’єри

Передає Національний Промисловий Портал з посланням на nigroll.com

За словами експерта з інвестицій в енергетику аналітичного центру “Український інститут майбутнього” Наталії Кацер-Бучковської переговори з інвесторами та іноземними компаніями про розробку проекту тривають й досі.

Згідно з проектом термінал на базі плавучої регазифікаційної установки повинен бути розташований в дунайському порту Рені на кордоні з Молдовою. Перша черга терміналу матиме потужності до 2 млрд кубометрів в рік з можливістю збільшення до 6 млрд кубометрів.

Будівництво терміналу надасть Україні можливість також експортувати регазіфікований газ на ринки сусідніх країн, включаючи Польщу, Словаччину, Угорщину, Болгарію, Румунію і Молдову. За найоптимістичнішими оцінками, український термінал буде введений в експлуатацію не раніше 2025 року.

Нагадаємо, що зближення між РФ і Туреччиною в останні роки стало додатковою перешкодою для України в її прагненні отримати доступ до цього маршруту, адже судам необхідно буде перетнути протоку Босфор.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають