9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 16 Травня, 2022

“Украерорух” у червні забезпечив аеронавігаційним обслуговуванням понад 21 тисячу рейсів

“Украерорух” в червні 2021 забезпечив аеронавігаційним обслуговуванням 21 113 рейсів, виконаних у повітряному просторі, що перебуває під відповідальністю України, що становить 59,6% від червневого обсягу польотів докризового 2019 року.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Відзначається, що збільшення інтенсивності польотів обумовлено початком туристичного сезону, поступовим відкриттям кордонів іноземних країн, відновленням низки призупинених через пандемію міжнародних рейсів до Європи та виходом на авіаційний ринок України нових авіаперевізників.

“Крім відновлення польотів в/з українських аеропортів, важливим поштовхом для пожвавлення транзиту в українському небі став також перегляд ставок за аеронавігаційне обслуговування над Чорним морем. З 1 червня цього року почали діяти нові аеронавігаційні ставки, за якими вартість 100 км прольоту становить 25 євро замість 51,1 євро. в першу чергу, українські авіакомпанії переглянули свої плани польотів на південних і південно-східних напрямках з Україною і відновили польоти в Сімферопольському районі польотної інформації. Активно працюємо над залученням іноземних перевізників до виконання рейсів в цій частині повітряного простору України”, – зазначив керівник “Украероруху” Андрій Ярмак.

В цілому динаміка польотів попереднього місяця в порівнянні з торішнім червнем, до середини якого діяла заборона на виконання міжнародних пасажирських авіарейсів, демонструє зростання на 360,6%, проте реальний показник в порівнянні з червнем докризового 2019 року становить -40,4%.

blank
Украерорух. Фото: znaj.ua

Українські авіакомпанії в червні 2021 року виконали 8 953 польоти (на 20% менше в порівнянні з червнем 2019 роки), іноземні авіакомпанії виконали 12 160 польотів (менше на 49,8%).

У структурі польотів у червні 2 965 рейсів – внутрішні польоти (-2,6% в порівнянні з відповідним періодом 2019 роки), міжнародні польоти – 11 469 рейсів (-27%), транзитні польоти – 6679 рейсів (-60%).

“Новим поштовхом до відновлення авіатрафіку в повітряному просторі під відповідальністю України є перегляд карантинних обмежень урядами європейських країн на перетин кордонів для українських громадян. Надалі новим імпульсом має стати підписання угоди з країнами ЄС про спільний авіаційний простір. Це важлива передумова подальшої лібералізації ринку авіаперевезень і зняття обмежень на польоти між аеропортами України та країнами Євросоюзу як для національних, так і для європейських авіакомпаній. Очікуємо появи більшої кількості нових зарубіжних гравців на українському ринку і підвищення інтенсивності польотів вже до кінця року”, – додав керівник “Украероруху”.

Динаміка кількості польотів в повітряному просторі України у 2021 році виглядає наступним чином – в травні виконано 16 986 рейсів, у квітні виконаний 13 661 рейс, в березні – 12160 рейсів, в лютому – 8758 рейсів, в січні – 9842 рейси.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають