9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Грудня, 2021

Угода про використання повітряного простору Словаччини аеропортом Ужгород почне діяти з 5 червня

Двостороння угода про використання словацького повітряного простору міжнародним аеропортом Ужгород почне діяти з 5 червня, повідомив прем’єр-міністр Словаччини Едуард Хегер.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Є ще деякі технічні заходи та процедури, які слід ввести, тут просто не можна знайти короткий шлях. Йдеться про безпеку і про встановлені механізми повітряного транспорту, а не про політику. Мені повідомили, що весь процес буде завершений у вересні”, – сказав Хегер.

Нагадаємо, що 17 березня 2021 року Кабінет міністрів України затвердив міжурядову угоду зі Словаччиною про визначення умов використання певної частини повітряного простору Словаччини у зв’язку з наданням послуг з обслуговування повітряного руху в міжнародному аеропорту Ужгород.

Відзначимо, що ексміністр інфраструктури України Владислав Криклій та міністр транспорту і будівництва Словацької Республіки Андрій Долежал 24 вересня 2020 року підписали двосторонню міжурядову угоду про надання авіаційних експлуатаційних послуг українським постачальником цих послуг в певній частині повітряного простору Словаччини щодо аеропорту Ужгород.

Оскільки злітно-посадкова смуга аеропорту Ужгород закінчується на кордоні зі Словаччиною, літаки вимушено злітають і заходять на посадку через повітряний простір сусідньої країни. Тому для нормальної роботи аеропорту потрібно було підготувати міжурядову угоду між Україною та Словаччиною, яка визначить умови використання частини повітряного простору у зв’язку з наданням послуг з обслуговування повітряного руху певним українським провайдером аеронавігаційних послуг в аеропорту Ужгород.

Зазначимо, що у серпні 2020 року Україна і Словаччина погодили відновлення роботи аеропорту Ужгород. Залишалося підписати міжурядову угоду.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають