9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

У великих містах будуть створюватися транспортно-пересадочні вузли для зручної та швидкої пересадки пасажирів між різними видами транспорту

Однією з нових норм ДБН передбачається створення у великих містах транспортно-пересадочних вузлів

Згідно з новим ДБН, який офіційно вступає в силу з 1 вересня 2018 року такі пересадочні вузли (ТПВ) слід розміщувати переважно в периферійній зоні міст або на підходах до центру міста для обмеження в’їзду в центральну зону індивідуального транспорту.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

У більшості країн Європи та світу пересадка з одного виду транспорту на інший займає мінімум часу та не завдає людям зайвих незручностей. Ми хочемо, щоб в українських крупних містах всі маршрутні мережі також були якісно поєднані між собою транспорно-пересадочними вузлами. Містам це допоможе сформувати правильну логістику та взаємозв’язки між всіма основними видами транспорту та регулювати пасажиропотоки. Для людей це комфорт та швидкість пересування», — сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

Міжнародні ТПВ слід розміщувати біля аеропортів, залізничних вокзалів, портів; регіональні чи приміські — біля автостанцій, приміських залізничних станцій; міські — біля станцій швидкісних видів транспорту (метрополітену, швидкісного трамвая, міської залізниці), в місцях перетину кількох видів пасажирського транспорту та в районах великих громадських чи торгових об’єктів.

Дальність пішохідних підходів  до зупинок у ТПВ не повинна перевищувати 200 м. Витрати часу на здійснення пересадок не повинні перевищувати 10 хвилин з урахуванням часу на очікування. Якщо ж проектування передбачає, що дальність пішохідних підходів перевищує нормативну, то для скорочення витрат часу на пересадку треба використовувати локальні транспортні системи — ескалатори та травелатори.

Останні новини:

Зараз читають