9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 28 Листопада, 2021

У столиці відкриють першу енергоефективну лікарню

Новий корпус універсальної клініки «Оберіг» відкриється у Києві у першому кварталі наступного року. Лікарня збудована за проєктом іспанської архітектурної майстерні Vitaller. Вартість будівництва становила 1 млрд гривен.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на “Хмарочос”.

Планування лікарні на архітектурному рівні розмежовує потоки «чисте» – «брудне» й допомагає лікареві уникати інфекційних ускладнень. Це якраз той випадок, коли стіни лікують. Ліфти, коридори, двері, вентиляція, внутрішньолікарняна логістика – все орієнтоване на чистоту та безпеку, – розповідає перший заступник генерального директора клініки, Олександр Лінчевський.

З метою безпеки у лікарні також будуть розмежовані поточки чистих і брудних інструментів, а також передбачено окремий бокс для інфекційних хворих зі спеціальним повітрообміном.

Будівля має категорію енергоефективності “B”. Це означає що вона споживає на 30-40% енергоресурсів менше. Вікна нового корпуса мають спеціальне напилення, яке дозволяє підтримувати сталу температуру 20-22 градуси за Цельсієм.

У клініці немає графіку провітрювання приміщення – повітря ззовні не потрапляє всередину. Для очищення повітря в клініці розроблена система вентиляції – повітря очищується, підігрівається до потрібної температури та потрапляє до приміщень.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають