9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 22 Травня, 2022

У порту Ольвія вперше в Україні встановлено датчики контролю водної поверхні

У морському порту Ольвія розпочався цілодобовий моніторинг водної поверхні акваторії.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Наголошується, що порт Ольвія став першим серед портів України, де встановлено датчики контролю водної поверхні.

Два перші датчики розмістили в районі причалів №1 та №4.

Спеціальні прилади встановлені у рамках II етапу впровадження пілотного проєкту “Зелений порт”, що реалізується за дорученням АМПУ.

“Коли відбувається розлив забруднюючих речовин в акваторіях морських портів, раннє виявлення є основним принципом можливості максимально оперативного реагування. Своєчасне оповіщення дозволяє швидко виконати заходи щодо локалізації та ліквідації таких забруднень, не лише обмежуючи масштаби збитків навколишнього середовища, а й зменшуючи витрати “, – йдеться у повідомленні АМПУ.

Зазначається, що швидкість реагування на надзвичайну ситуацію визначає різницю між обмеженим забрудненням та повномасштабною екологічною катастрофою.

“Сучасні датчики допоможуть спеціалістам відділу екологічної безпеки порту розширити онлайн-моніторинг разом з іншими складовими системи екологічної безпеки, що вже існують, впровадженими в морському порту”, – додали в АМПУ.

blank

В цей час для моніторингу стану об’єктів навколишнього природного середовища, зокрема, використовуються камери, встановлені вздовж усієї причальної лінії та дрон, які у разі надзвичайних ситуацій допоможуть зафіксувати виявлений розлив на водній поверхні та визначити його масштаби.

“Такого роду пристрої виявляють усі види нафтопродуктів, серед яких: моторна оливи, турбінні олії, рослинні олії, паливні оливи, дизельне паливо, сира нафта, топкові олії, олії, гідравлічні олії, газові олії, мінеральні оливи. Датчики працюють цілодобово, 7 днів на тиждень, у будь-яких кліматичних умовах, що дозволить нам у разі розливу вчасно вжити відповідних заходів та уникнути заподіяння тривалої шкоди”, – зазначила начальниця відділу екологічної безпеки Тетяна Білопольська.

Для виявлення нафтових плям пристрій випромінює ультрафіолетовий промінь на поверхню та збуджує молекули нафти/олії в області зондування.

Використовуючи власну флуоресценцію (здатність атомів або молекул речовини віддавати поглинену енергію у вигляді холодного світлового випромінювання) нафтопродуктів, датчик відкалібрований для ідентифікації сигналу конкретної довжини хвилі, властивий конкретному виду нафтопродуктів, і відправлення відповідного повідомлення в центральний пункт, що базується в адміністрації.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають