9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

У Південному почалося будівництво причалу для терміналу Cargill (фото)

Компанія М.В. Карго початку палебійні роботи для будівництва причалу №25, який буде забезпечувати роботу зернового терміналу Cargill. Новий причал в порту Південний будується вперше за 8 років: причали у контейнерного терміналу ТІС були закінчені в 2009, і до сих пір нові гідротехнічні конструкції в порту не будувалися, повідомляє прес-служба компанії.

Довжина нового причалу – 385 метрів без сполучень, глибина – 16 метрів. Для забезпечення такої глибини М.В. Карго вже виконала днопоглиблювальні роботи зі створення котловану під гідротехнічну конструкцію причалу в обсязі 620 тисяч кубічних метрів грунту. Для завершення робіт залишилося вичерпати ще 100 тисяч кубів. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Порти України.

Причал зможе приймати під завантаження зерном судна типу Postpanamax.

Палебійні роботи ведуться з води. На понтоні “Goliath 1” працює 160-тонний кран Liebherr 1160, оснащений віброзанурювачем і гідромолотом. Шпунт і палі розміщуються на другому, допоміжному вантажному понтоні “Neptune 1”. Переміщення плавзасобів в зоні робіт забезпечує буксир “Westgarth”.

Будівництво причалу проводиться своїми силами і має бути завершено протягом року. Новий термінал, за оцінками М.В. Карго, забезпечить державі як мінімум 600 млн гривень надходжень щорічно – портових зборів, ПДВ і різних податкових відрахувань до бюджетів всіх рівнів. Під час будівництва і подальшої роботи терміналу буде створено понад 500 робочих місць.

Термінал повинен почати працювати навесні 2018 року – це наші зобов’язання перед інвестором і кредиторами. Також цей термін пов’язаний з початком зернового сезону. М.В. Карго виконує графік робіт на 100% – в будівництво вже інвестовано більше $ 30 млн, роботи ведуться цілодобово, – зазначає директор з розвитку М.В. Карго Філіп Грушко.

Щоб термінал запрацював в термін, в акваторії причалу потрібно провести днопоглиблювальні роботи – за цю частину відповідає Адміністрація морських портів України. На жаль, тендер, який повинен був визначити підрядника цих робіт, зажадав аудиту і був зміщений з листопада 2016 на березень 2017 року. М. В. Карго розраховує, що тендер відбудеться на прозорих умовах і в заданий термін, так як подальші затримки не буде вжито інвесторами.

 

Останні новини:

Зараз читають