9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

У Німеччині побудували перший термінал для прийому зрідженого природного газу

В німецькому Вільгельмсхафені побудували перший в країні причал для прийому зрідженого природного газу.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Сьогодні, 15 листопада, міністр економіки Нижньої Саксонії Олаф Ліс має офіційно презентувати об’єкт. Вже в середині грудня очікується прибуття першого судна з ЗПГ.

Об’єкт побудовано у рекордний термін – за 200 днів. Біля причалу буде пришвартоване судно-плавучий термінал (Höegh Esperanza), яке прийматиме зріджений газ з танкерів та вже в газоподібному стані віддаватиме його для подальшого транспортування мережею газогонів на суходолі.

blank

Повідомляється, що пропускна здатність лінії з Вільгельмсхафену складатиме 10 млрд кубометрів газу на рік, з яких 3 млрд мають пройти з січня до березня. При цьому річне споживання газу Німеччиною становить близько 90 млрд кубометрів.

Наразі плануються та будуються ще три плавучі LNG-термінали – у Штаде та Брунсбюттелі (поблизу Гамбурга) та Лубміні (на Балтиці). У середині жовтня федеральний уряд Німеччини також підписав контракт на будівництво п’ятого, орендованого державою ЗПГ-терміналу. Він буде використовуватися у Вільгельмсгафені з осені 2023 року.

“Пʼять терміналів за пропускною спроможністю повністю замінюють “Північний потік 1” і дуже істотно впливають на газовий ринок ЄС. При тому, що зараз близько тридцяти танкерів стоять на рейдах ЄС і не мають, куди розвантажитися, нові термінали призведуть до росту постачання і подальшого зниження ціни… А там ще й греки термінали будують… І розкажіть тепер ще раз, що “нордстріми” були економічними проектами, а не політичними”, – прокоментував експерт з питань енергетики Святослав Павлюк.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають