9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 5 Грудня, 2023

У Мінінфраструктури задумалися про створення днопоглиблювальної держкомпанії

blankУ Міністерстві інфраструктури розмірковують над створенням державної компанії, яка буде займатися днопоглиблювальними роботами при контролі незалежних компаній.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на ЦТС.

Коментуючи питання про тимчасово недоступних активах за кордоном, підзвітних Міністерству підприємств, він вказав, що в Туреччині перебуває український земснаряд “Азовське море”. “Це таке унікальне судно, яке займається днопоглибленням. В силу того, що стільки скандалів навколо днопоглиблення, ми замислюємося над тим, щоб створити свою державну компанію, яка буде займатися днопоглиблювальними роботами при контролі незалежних компаній, – повідомив чиновник.

Разом з тим, в Адміністрації морських портів України ЦТС повідомили, що держпідприємство відчуває дефіцит днопоглиблювальної техніки, але поки мова йде про те, що АМПУ вивчає можливість покупки власного сучасного земснаряда, який зможе виконувати роботи з експлуатаційного днопоглиблення в акваторіях вітчизняних гаваней.

В АМПУ також нагадують, що, з огляду на обсяг потреб українських портів в днопоглибленні, керівництво підприємства прагне максимально відкрити ринок днопоглиблення і знизити вартість даних робіт. “Для цього ми активно залучаємо іноземних підрядників зі своїм сучасним флотом для якісного і швидкого виконання таких завдань, – повідомили в АМПУ.

У 2017 році лише частина днопоглиблювальних робіт буде здійснена власним флотом – в зв’язку з недостатньою кількістю техніки у АМПУ. На сьогодні власний флот компанії складається з:

  • Несамохідного земснаряда “Скіф”, в складі якого – мотозавозня “МЗ-348”;
  • Самоотвозного землесоса “Меотида”;
  • Самоотвозного землесоса “Тилігульський”;
  • Самоотвозного землесоса “Інгульський”;
  • Земкараван “Ріон”, в складі якого – багаточерпаковий земснаряд “Ріон”, дві шаланди “Кримська 3” і “Кримська 9”, а також мотозавозня “МЗ-318”.

Проте наголошується, що цей флот значно застарів – морально і технічно, потребує постійного ремонту. Винятки становлять лише землесоси “Меотида” та “Інгульський” (2012 року побудови).

Останні новини:

Зараз читають